"ВАЖНО ЈЕ ДА ДОБРО САГЛЕДАМО СТВАРИ": Вучић истиче "Наша индустрија, грађевина, све је скочило!"

ПРЕДСЕДНИК Србије, Александар Вучић, гостује на ТВ Информер у Божићном интервјуу.

ВАЖНО ЈЕ ДА ДОБРО САГЛЕДАМО СТВАРИ: Вучић истиче Наша индустрија, грађевина, све је скочило!

Foto: Printskrin

Говорећи о литијуму каже да је нашто најглупље што смо урадили у историји.

- Сви се туку за територије и ресурсе, а нама су у Лозницу долазили људи из Тузле да нам говоре да је то страшно. Па за њих и јесте, јер би се Србија развила невероватном брзином. Имамо и других важних сировина, немамо море, то нам нису дали својевремено после Балканских ратова. Да вас подсетим какве су политичке расправе биле 1994. године. Пензионер може да живи живот достојан човека, а како ћеш то да урадиш, немате појма. Ја сам учествовао у писању тих идиотских реченица. Шта год да питаш људе, све ће бити потаман, само да срушимо ове "зликовце". Зато је важно да добро сагледамо ствари - каже председник.

Каже да је пољопривреда у БДП-у испод 4 посто.

-  У Америци где су вам фармери најважнији, је мање од 2 посто. На све то наша индустрија, грађевина, све је скочило - каже председник.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СВЕ КЉУЧА ОКО ФОКЛАНДСКИХ ОСТРВА: Аргентински председник послао поруку која ће разбеснети Британце

СВЕ КЉУЧА ОКО ФОКЛАНДСКИХ ОСТРВА: Аргентински председник послао поруку која ће разбеснети Британце

ПРЕДСЕДНИК Аргентине Хавијер Милеј изјавио је да је његова влада "сваким даном све ближе" повратку суверенитета над Фокландским острвима, продубљујући дипломатски спор изазван политички обојеним слављем репрезентације Аргентине након победе над Енглеском на Светском првенству раније ове седмице, пише бриселски портал Политико.

17. 07. 2026. у 14:37

НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!

НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!

ИРАН је саопштио да је у петак извео нове нападе на америчке објекте на Блиском истоку, укључујући и први директан напад у Сирији, након шесте узастопне ноћи америчких удара на иранске војне објекте.

17. 07. 2026. у 12:51

Коментари (27)

ХУМАНОСТ У ГЛАВНОЈ УЛОЗИ: Фондација Моззарт наставља са улагањима у заједницу