ДОЛОВАЦ ГУБИ НАДЛЕЖЕНОСТ: Руководиоца за ВТК постављаће главни јавни тужилац ВЈТ у Београду

В.Н.

03. 12. 2025. у 15:54

НАЈАВЉЕНЕ измене Закона о организацији и надлежности државних органа за борбу против високотехнолошког криминала односе се на организацију и руковођење Посебним одељењем за борбу против високотехнолошког криминала Вишег јавног тужилаштва у Београду.

ДОЛОВАЦ ГУБИ НАДЛЕЖЕНОСТ: Руководиоца за ВТК постављаће главни јавни тужилац ВЈТ у Београду

Фото Ж. Кнежевић

Нацртом измена и допуна овог Закона, у који је наша редакција имала увид, предвиђено је да на челу Посебног одељења за ВТК буде руководилац тог одељења, а не више, како је то сада уређено Посебни тужилац, којег именује Врховни јавни тужилац. 

Предвиђено је да руководиоца посебног одељења поставља главни јавни тужилац Вишег јавног тужилаштва у Београду (ВЈТ) и то из реда јавних тужилаца ВЈТ или Апелационог јавног тужилаштва.        

Приликом постављења предност ће имати јавни тужиоци који поседују посебна знања из области информатичких технологија, предвиђа Нацрт.

Такође прописује да ће руководилац посебног одељења одговарати за рад Посебног одељења и за свој рад главном јавном тужиоцу ВЈТ у Београду, у складу са законом, док ће рад Посебног одељења ближе уређивати главни јавни тужилац ВЈТ у Београду. 

Уколико дође до сазнања да се у неком кривичном предмету ради о случају који спада у надлежност посебног одељења за ВТК, руководилац или главни јавни тужилац ВЈТ у Београду ће се у писаној форми обратити Врховном јавном тужиоцу, са захтевом да се предмет пренесе у надлежност посебног одељења.

Нацрт је прописао да ће главни јавни тужилац Вишег јавног тужилаштва у Београду поставити у року од 30 дана од дана ступања на снагу овог закона руководиоца посебног одељења.

БОНУС ВИДЕО - ВИДОЈКОВИЋ И КУЛАЧИН СТУДЕНТИМА БЛОКАДЕРИМА: Не можемо беспоговорно да подржавамо ваша "ср*ња"

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЦНН ОБЈАВИО ДА ЈЕ ИРАН ПРОГЛАСИО ВЕЛИКУ ПОБЕДУ, ТРАМП ПОЛУДЕО Саопштење је велика превара, надлежни утврђују да ли је почињено кривично дело

ЦНН ОБЈАВИО ДА ЈЕ ИРАН ПРОГЛАСИО ВЕЛИКУ ПОБЕДУ, ТРАМП ПОЛУДЕО Саопштење је велика превара, надлежни утврђују да ли је почињено кривично дело

ИРАН је саопштио да је остварио велику победу и приморао Сједињене Америчке Државе да прихвате његов план у 10 тачака, наводи се у саопштењу Врховног савета за националну безбедност Ирана које су пренели државни медији, тврди ЦНН. Трамп је на обајву ЦНН-а експресно реаговао и оптужио их за превару.

08. 04. 2026. у 02:39

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

САМОУБИСТВО БИВШЕГ МИНИСТРА МУП-А ИСПРЕД СКУПШТИНЕ: Оставио 3 коверте, одузео себи живот због Хашког трибунала

САМОУБИСТВО БИВШЕГ МИНИСТРА МУП-А ИСПРЕД СКУПШТИНЕ: Оставио 3 коверте, одузео себи живот због Хашког трибунала

На данашњи дан, 11. априла 2002. године, на улазу у здање Дома Народне Скупштине Србије (тадашње Скупштине СРЈ) у Београду, бивши министар унутрашњих послова Србије Влајко Стојиљковић извршио је самоубиство, непосредно након усвајања Закона о сарадњи са Хашким трибуналом. Преминуо је два дана касније од последица рањавања.

11. 04. 2026. у 21:30 >> 21:39

Коментари (0)

ВУЧИЋ ЧЕСТИТАО МАЂАРУ: Верујем у наставак добре сарадње између Мађарске и Србије и захвалан Орбану што је такве односе учинио могућим