ТЕРОР ПРИШТИНЕ СЕ НАСТАВЉА: На синоћњој седници ЦИК одбио да верификује Српску листу за изборе у децембру
ЦЕНТРАЛНА изборна комисија у Приштини одбила је на синоћњој седници да верификације Српску листу за учешће на ванредним парламентарним изборима на Косову и Метохији заказаним за 28 децембар.
РТВ Дукађини
Наиме, са два гласа против и седам уздржаних, ЦИК је одбио да призна Српској листи право учешћа на изборима 28. децембра.
Како су пренели приштински медији на албанском језику, за учешће Српске листе на изборима гласали су председник ЦИК-а Крешник Радонићи и српски члан, два члана Покрета Самоопредељење гласала су против, док су чланови из осталих странака били уздржани.
Овом одлуком ЦИК је наставио да одбија Српској листи право да учествују на изборима будући да је такву одлуку првобитно донео и за изборе 9. фебруара, па је потом Изборни панел за жалбе и притужбе наложио ЦИК-у да потврди овој највећој српској партији на КиМ право учешћа на изборима.
Иначе, за учешће на ванредним парламентарним изборима на Косову и Метохији, до недеље у поноћ када је био последњи рок, пријавила су се 23 политичка субјекта. Како је саопштено из ЦИК-а у Приштини учешће за ове изборе пријавило је седамнаест политичких партија, три коалиције, две грађанске иницијативе и један независни кандидат, а међу српским партијама пријавиле су се Српска листа, партија “За слободу, правду и опстанак” као и Косовски савез, три српска политичка субјекта мање него на протеклим фебруарским парламентарним изборима.
БОНУС ВИДЕО:
"СТАЗЕ КОСМЕТА": Шар-планина - Епизода 3
Препоручујемо
НА КОСМЕТУ НИШТА НОВО: Графити тзв. ОВК осванули на магистралном путу Приштина-Рашка
02. 12. 2025. у 10:53
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника
Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.
28. 04. 2026. у 20:51
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
Шта се то десило на граници Украјине и Белорусије? Зеленски бесан, прети комшијама: "Спремни смо!"
ПРЕДСЕДНИК је такође најавио да Украјина припрема неколико нових пакета санкција који ће бити уведени одмах и у блиској будућности.
03. 05. 2026. у 09:37
Коментари (0)