"НАШ ПРОБЛЕМ НАСТАЈЕ КАДА РАФИНЕРИЈА ПРЕСТАНЕ ДА РАДИ" Вучић: Ми имамо да данас дизел који се троши 80 посто од свих деривата нафте

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић се на почетку осврнуо на санкције НИС-у истичући да грађани не треба никако да паниче јер ће држава тражити решење.

НАШ ПРОБЛЕМ НАСТАЈЕ КАДА РАФИНЕРИЈА ПРЕСТАНЕ ДА РАДИ Вучић: Ми имамо да данас дизел који се троши 80 посто од свих деривата нафте

FOTO TANJUG/ JOVANA KULAŠEVIĆ

- Ми имамо да данас дизел који се троши 80 посто од свих деривата нафте је на нивоу од 340.000 тона и то је значајна количина. Наш проблем настаје када рафинерија престане да ради и тај проблем настаје и са људима који су запослени у панчевачкој рафинерији али истовремено настаје проблем са прерадом нафте и даљим коришћењем деривата - рекао је Вучић

Вучић је истакао да ће држава предузимати мере те је објаснио да рафинерија када престане да раде потребно је две до четири недеље, а увек је потребно више, да се рафинерија поново покрене, како каже, да све завршимо два и или три дана касније, а не бисмо је каснили да можемо да је завршимо, дакле потребно је много времена да се покрене, истакао је председник.

-  Што се тиче испумпавања домаће нафте, оног секунда када се то прекине због притиска који се ствара потребни су месеци да се то наставило ма колико је реч о невеликим количинама. Дакле, нама се јавља безброј проблема. 

- ОПШИРНИЈЕ У НАШЕМ БЛОГУ УЖИВО КЛИКОМ ОВДЕ -

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

КЛАНИЦА У КОНСТАНТИНОВКИ: Украјинци беже, Руси јуришају са исуканим бајонетима

КЛАНИЦА У КОНСТАНТИНОВКИ: Украјинци беже, Руси јуришају са исуканим бајонетима

КОМАНДАНТ батаљона је изјавио да украјинске оружане снаге избегавају борбу лаког оружја у Константиновки. Према његовим речима, током чишћења насеља, украјински војници покушавају да избегну блиску борбу, јер су инфериорни у односу на руске јединице у ватреним обрачунима.

01. 07. 2026. у 15:48 >> 15:55

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.

01. 07. 2026. у 15:45

Коментари (34)

ИНДИ ПРИЗНАЛА: Била сам са човеком који је старији од мог оца - пријало ми је