БЛОКАДЕРИ ПУКЛИ ТОТАЛНО! Европски суд одбио захтев за хитну меру у случају који је покренуо блокадер Богдан Јовичић

В.Н.

30. 09. 2025. у 19:05

БЛОКАДЕРИ су пукли тотално у својим покушајима да пред европским институцијама блате Србију и тамо траже тобожњу "правду" за своје дивљаштво. Наиме, Европски суд за људска права одбио је захтев за привремену меру по Правилу 39 Пословника Суда у предмету "Јовичић против Србије".

БЛОКАДЕРИ ПУКЛИ ТОТАЛНО! Европски суд одбио захтев за хитну меру у случају који је покренуо блокадер Богдан Јовичић

Фото: Принтскрин

Предмет се односи на држављанина Србије који се налази у притвору од августа 2025. године, због вандализма током студентских протеста у земљи, навели су они.

Суд је одбио његов захтев за премештај у здравствену установу или за одређивање мере кућног притвора уз електронски надзор, оценивши да је ван домета примене Правила 39 Пословника Суда. Према добро утврђеној пракси Суда, такви захтеви не спадају у оквир примене овог правила када не постоји ризик од озбиљне и непоправљиве повреде неког од основних права из Конвенције.

"Подносилац представке, Богдан Јовичић, држављанин Србије, рођен 2003. године, тренутно се налази у притвору у Србији.

Имајући у виду да Суд примењује правило 39 само у случајевима када подносилац захтева трпи непосредан ризик од ненадокнадиве штете у вези с правом из Конвенције, Суд је одлучио да не усвоји тражену привремену меру", навели су из Суда.

Подсетимо, снимци Богдана Јовичића, човека који је на једном од најнасилнијих протеста блокадера у Новом Саду у августу ове године хтео да спали људе у просторијама Српске напредне странке (СНС) у том граду, приказују како је он дивљао те страшне ноћи.

Био је маскиран као најокорелији терориста, с "фантомком", марамом и кацигом, крио је свој лик, а у рукама је држао огроман чивилук и њиме разбијао просторије СНС у Новом Саду. 

- Јовичић је ухапшен због постојања основа сумње да је извршио кривично дело Насилничко понашање на спортској приредби или јавном скупу из члана 344а КЗ, разбијањем просторија Српске напредне странке као и камера на наведеним просторијама - речено је из МУП.  

- Именовани је приликом извршења кривичног дела на глави носио капу са прорезом на очима, "фантомку", као и пластичну кацигу црно црвене боје, док је од одеће носио белу мајицу и црне бермуде - наведено је у саопштењу МУП.  

Након ових догађађа који су забележени снимцима Јовичић је учествовао у још језивијем насиљу - паљењу просторија СНС и нападима на полицију и припаднике Кобри.    

Погледајте снимке: 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НАПУСТИЛА ГРАД И НА БАБОВИНИ ОДГАЈА ДЕЦУ: Млада Београђанка Александра одлучила да се пре 14 година врати у планинско село Власе код Врања

НАПУСТИЛА ГРАД И НА БАБОВИНИ ОДГАЈА ДЕЦУ: Млада Београђанка Александра одлучила да се пре 14 година врати у планинско село Власе код Врања

МОЈ тата се љутио на мене, говорио је, ја сам одатле отишао, а ти се враћаш, али ја сам одлучила и на крају је живот тако све уредио да на месту у планинском селу Власе, где је његова мајка Љубица одгајала тројицу синова и једну кћер, то сада радим и ја - започиње своју по много чему необичну причу тридесетшетогодишња учитељица Александра Љубић, књижевница, сликарка, супруга, одборница у скупштини града и, како каже, најважније мама Дарка (14), Ђорђа (10), Вељка (8) и Маријане (7).

10. 01. 2026. у 15:08

ФРАНЦУСКА ПРЕТИ ИЗЛАСКОМ ИЗ НАТО-а: Гласање у парламенту, бес према Трампу због Венецуеле, Израела и Гренланда

ФРАНЦУСКА ПРЕТИ ИЗЛАСКОМ ИЗ НАТО-а: Гласање у парламенту, бес према Трампу због Венецуеле, Израела и Гренланда

ФРАНЦУСКА је запалила политичку фитиљ-бомбу у самим темељима НАТО-а, у тренутку када се глобалне тензије убрзано преливају са периферије на саму структуру западног безбедносног система.

10. 01. 2026. у 06:30

ПРИПАДА НАМА - НЕ ДАНСКОЈ, НИ САД С Гренланда послата јасна порука: Нико нема право да одлучује уместо нас

"ПРИПАДА НАМА - НЕ ДАНСКОЈ, НИ САД" С Гренланда послата јасна порука: "Нико нема право да одлучује уместо нас"

ЛИДЕРИ пет највећих политичких партија Гренланда објавили су заједничко писмо у којем наглашавају да Гренланд није део ни САД ни Данске, већ да припада Гренланђанима, и да захтевају од Сједињених Америчких Држава да немају никакву контролу над тим острвом.

10. 01. 2026. у 11:52

Коментари (0)

ИМАМ ДОВОЉНО НОВЦА ДА НЕ МОРАМ ДА ПЕВАМ Оља Карлеуша открила истину о повлачењу са естраде