"ЗА СРБИЈУ ОД ВЕЛИКОГ ЗНАЧАЈА": Мали о важним сусретима Вучића у Јапану
МИНИСТАР финансија Синиша Мали истакао је, поводом посете председника Александра Вучића Јапану, да овакви сусрети јачају међународни углед Србије и потврђују да председник Вучић води мудру спољну политику.
Фото: Инстаграм/ mali_sinisa
- У Царској палати у Токију данас је приређена аудијенција председника Србије Александра Вучића, приликом које је председника Вучића лично дочекао Његово Величанство јапански цар Нарухито.
За Србију је од великог значаја што може да развија пријатељство и партнерство са једном од најугледнијих и најразвијенијих земаља света, а сусрет са јапанским царем додатно оснажује нашу дипломатску позицију и отвара врата новим приликама за економски развој.
Јапан је пета највећа економија света, са номиналним БДП од 4.026.210,82 милиона долара, следећи тако САД, Кину, Немачку и Индију. Од Јапана можемо толико да научимо, и то пре свега у производњи аутомобила, електронске, машинске опреме и роботике.
Стопа незапослености у Јапану је између 2,5% и 3%, међу најнижима у развијеном свету, и ово је само један од параметара који нас мотивише да је могуће преданим радом и дисциплином, што је увек била одлика препознавања јапанског народа, доћи до оваквих резултата.
Може и Србија, уверен сам у то, данас када смо нашу незапосленост спустили са невероватних 25,9 одсто на 8,5 одсто.
Уз доброг лидера наравно да можемо и хоћемо још више.
Овакви сусрети јачају међународни углед Србије и потврђују да председник Вучић води мудру спољну политику - објавио је министар на свом Инстаграм налогу.
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
"СТИГЛИ СРПСКИ ХУЛИГАНИ!" Аустријска полиција плаши грађане по улицама Граца због навијача Звезде
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч аустријска полиција је урадила нешто несвакидашње.
11. 12. 2025. у 16:15
Коментари (0)