ЗБОГ ТЕШКОГ КРШЕЊА ПРАВА СРПСКОГ НАРОДА У СКУПШТИНИ: Српска листа предала жалбу установом суду
ПОСЛАНИЦИ Српске листе поднели су данас жалбу уставном суду због тешког кршења права српског народа на седницама скупштине у Приштини.
фото д.з.
"Уставна и демократска начела грубо су нарушена, а српском народу је онемогућено да остварује своја гарантована права", истакнуто је у саопштењу.
Додаје се да Српска листа очекује да уставни суд хитно реагује и предузме све неопходне мере ради заштите владавине права, као и права српског народа у складу са важећим правним актима.
"Српска листа остаје доследна у својој борби за очување права и интереса српског народа и наставиће да користи сва правна и институционална средства како би се обезбедила пуна равноправност", истакнуто је у саопштењу.
Скупштина у Приштини није изабрала потпредседника из српске заједнице јер је већина посланика одбила да подржи Славка Симића, кога је предложила Српска листа, којој припада право да предложи кандидата за потпредседника јер има девет од 10 посланичких мандата загарантованих Србима.
Председник скупштине Димаљ Баша такође је раздвојио гласање за потпредседника из српске заједнице и потпредседника из редова осталих невећинских заједница, што је супротно уставу и пословнику скупштине у Приштини.
(Танјуг)
Препоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
РУСКА ВОЈСКА ЗАТВАРА ОБРУЧ ОКО КРАСНОГ ЛИМАНА: Украјинцима остала само два-три канала снабдевања
РУСКИ оператери беспилотних летелица уништавају преостале канале снабдевања Оружаних снага Украјине у Красном Лиману, изјавио је командир посаде извиђачког дрона 25. комбиноване армије групе трупа „Запад“, познат под кодним именом „Морјак“.
15. 07. 2026. у 16:04
НОВИ ЈЕЗИВ СНИМАК ДРАМЕ У АВИОНУ: Супруга држи Србина да не испадне из авиона (ВИДЕО)
НА лету из Солуна за Михнен прошлог петка догодио се инцидент када је током лета пукао прозор авиона, а онда је дошло до декомпресије кабине.
14. 07. 2026. у 17:57
ВОДИТЕЉКА ГОДИНАМА НЕ СПАВА СА МУЖЕМ: "То је за мене трауматично!"
ВОДИТЕЉКА са супругом већ годинама не спава у истом кревету...
14. 07. 2026. у 11:17
Коментари (1)