ЈЕДНА ОД НАЈОДВРАТНИЈИХ БРИТАНСКИХ НВО РУШИ СРБИЈУ: Организује трибину подршке блокадерским терористима!
"The Henry Jackson Society", једна од најодвратнијих организација у служби британске службе, која ради директно против интереса Србије, организује 26. августа трибину подршке блокадерским терористима који данима сеју мржњу и насиље на улицама Србије, пале и руше све што им се нађе на путу.
Фото: Профимедиа
Трибина се организује под називом "Студентски протести - шта даље?"
Како наводи британска НВО, Србија је сведочила "изузетном" студентском покрету који захтева одговорност, транспарентност и политичку обнову.
Наводе да је искра протеста био трагични колапс надстрешнице на железничкој станици у Новом Саду, у којем је страдало 16 људи
"Студенти" су своју поруку понели чак у Стразбур и Брисел – једни бициклом, други пешице, наводи "The Henry Jackson Society.
Кажу да се фокус "покрета" временом развио од захтева за документацијом и одговорношћу у вези са реконструкцијом железничке станице до позива на ванредне изборе и формирање нове парламентарне листе, потпуно независне од постојеће политичке класе.
Foto: Printksrin
Иако сведочимо бруталном насиљу од стране блокадера, британска НВО тврди да се све то одвија у условима ескалирајућег насиља, репресије и оживљавања опасне националистичке реторике?!
- Овај догађај окупља стручњаке како би се анализирала политичка криза у Србији, студентска мобилизација и изгледи за значајне промене. Учесници ће разговарати о протестима, демократији и хитној потреби за новим политичким поглављем у Србији - наводи се у позиву британске НВО.
Foto: Printksrin
Иначе, учесница трибине подршке блокадерским терористима је и Хелена Иванов, сарадница-истраживач у поменутој антисрпској, британској НВО, која изазива и хушка на нереде на улицама и једна је од учесника у обојеној револуцији.
Препоручујемо
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од '45 и плаћаћемо је још
ГЛУМАЦ Никола Пејаковић одушевљава публику широм региона улогом Момчила у серији "Тврђава", која се бави ратним деведесетим и распадом некадашње државе Југославије.
13. 12. 2025. у 15:33
Коментари (0)