УХАПШЕНО ПЕТОРО БЛОКАДЕРА: Дачић након дивљања блокадера силеџија у Београду

V.N.

18. 08. 2025. у 23:29

МИНИСТАР унутрашњих послова Ивица Дачић обратио се поводом нереда који су се и вечерас на улицама главног града спроводили блокадери.

УХАПШЕНО ПЕТОРО БЛОКАДЕРА: Дачић након дивљања блокадера силеџија у Београду

Foto: Printskrin/TV Pink

- Мале групе демонстраната својом агресивношћу показали су да имају намеру да демолирају просторије СНС и нападају полицију. И вечерас су демолиране просторије СНС у Цвијићевој и улици Прва пруга у Земуну. Те просторије у Земуну су и запаљене. Полиција је морала да интервенише. Блокадери су изврнули контејнете, палили контејнере, напали полицију. Очигледно је да је циљ уништење просторија СНС и политичких странака који не мисле као они. Срећа па тамо није било људи, јер је могло да дође до људских жртава. Полиција је успоставила јавни ред и мир на Новом Београду, тренутно се успоставља и јавни ред и мир код Вуковог споменика. Ухапшено је петоро лица. Сви који су учинили прекршаје ће бити санкционисани. У току је процес идентификације свих који су и вечерас показали невиђену агресивност. Још једном позивам се на мир. Држава ће бити јача од свих који изазивају насиље.

Вечерас су насилници блокадери демолирали просторије Српске напредне странке у Цвијићевој улици у Београду. Разбили су стакло, бацали топовске ударе и разна пиротехничка средства.

Ускоро опширније

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).

21. 03. 2026. у 13:35

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.

17. 03. 2026. у 19:10

Шта је заправо реaктор Димона, најстроже чувани израелски објекат - где свега има, а Израелци све строго крију? (ФОТО)

Шта је заправо реaктор Димона, најстроже чувани израелски објекат - где свега има, а Израелци све строго крију? (ФОТО)

У балистичком ракетном нападу на Димону, град на југу Израела, повређено је 47 људи, који су запослени у болници. Већина повреда је узрокована шрапнелима, према израелској служби за хитне случајеве Маген Давид Адом. Димона се налази око 13 километара од нуклеарног истраживачког центра Негев.

21. 03. 2026. у 21:44 >> 22:08

Коментари (0)

СПЕКТАКЛ У МАДРИДУ: Реал жели да остане у трци за титулу, Атлетико да му уништи шампионске снове