БЛОКАДЕРСКИ ЕКСТРЕМИСТИ ДЕЛЕ УПУТСТВА ЗА НАПАД НА ПОЛИЦИЈУ: У болесним намерама их подржавају и Хрвати (ФОТО)

В.Н.

15. 08. 2025. у 22:16

На друштвеној мрежи Редит, блокадери настављају са ширењем опасних порука, овог пута са директним инструкцијама за нападе на припаднике полиције и жандармерије.

БЛОКАДЕРСКИ ЕКСТРЕМИСТИ ДЕЛЕ УПУТСТВА ЗА НАПАД НА ПОЛИЦИЈУ: У болесним намерама их подржавају и Хрвати (ФОТО)

Фото: Принтскрин

У једној од објава, која се шири међу присталицама ових насилних група, отворено се позива на одузимање, како они кажу, “главног оружја жандармерије” - изазивање страха код грађана. Аутор поруке тврди да “свест о (не)способностима жандармерије расте из дана у дан” и да су “људи све организованији и трезвенији”, сугеришући да народ “инстинктивно почиње да схвата шта треба и кад радити”.

Овакви позиви на насиље и покушаји да се грађани мотивишу на физичке сукобе са државним органима само потврђују праву природу блокадерског покрета - екстремистичку, опасну и дубоко недемократску. Циљ им није мирни протест, већ стварање хаоса, слабљење институција и угрожавање безбедности свих грађана Србије.

Оно што највише забрињава је чињеница да их подржавају и Хрвати, што говори доста о њима.

Фото: Принтскрин

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.

07. 12. 2025. у 13:36

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (0)

Аудио БМ слушни апарати – гратис батерије за целу годину