ВУЧИЋ САОПШТИО ДОБРЕ ВЕСТИ ЗА НАРОД: Цене ће пасти за 15 до 20 одсто - држава ће ограничити марже

В.Н.

10. 08. 2025. у 18:43

ПРЕДСЕДНИК Републике Србије Александар Вучић гостујући на Националном дневнику на Пинк ТВ говорио је о економским мерама:

ВУЧИЋ САОПШТИО ДОБРЕ ВЕСТИ ЗА НАРОД: Цене ће пасти за 15 до 20 одсто - држава ће ограничити марже

Фото принтскрин ТВ Пинк

Говорећи о новим економски мерама Вучић је рекао да се раде велике ствари.

- Не можете као председник а да не будете опредељени да пратите велике ствари. Да се спремате за велике састанке, али и да видие муке сваког човека. Проблем сваког човека, оних који нису богати и бесни морају да буду наша главна преокупација. Дали смо све од себе са мојим сарадницима да дођемо до решења која ћемо претставити у наредним данима - каже Вучић.

Каже да ће радити на много поља, најмање пет.

- Узели смо моделе Мађарске, Румуније, С. Македонија да видимо како да спустима цене највећег дела. Погледајте којим су се триком служили трговци. Имам против да они буду пребогати и да зарађују превише, као и наше банке. Код нас цена хране и безалкохолних пића је на нивоу 95 посто просечних цена ЕУ. Овде није цена гас и струје као и у ЕУ, нити су нам плате на нивоу европских. А знате ли колике су им марже. Од 35 до 42 посто. Као немачки Лидл, па су повећали марже са 18 посто, удуплали их - каже Вучић.

Каже да ће им ограничити маржу и да ће имати десетине група производа, и очекује да ће укупно цене у Србији пасти од 15 до 20 посто, посебно у прехрамбреном сектору.

- Да све то падне до нивоа до 20 одсто и верујте успећемо.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.

07. 12. 2025. у 13:36

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (0)

СЛУЧАЈНО САМ САЗНАО ДА ИМАМ ЛЕУКЕМИЈУ : Бившем водитељу Пинка живот се преко ноћи окренуо