ТОНИНО ПИЦУЛА СЛАВИ ПРОГОН СРБА: ЕУ ћути, аустријска опозиција реагује

РЕАКЦИЈА из Аустрије на понашање европског известиоца за Србију, Тонина Пицуле, представља редак пример политичке одговорности у институцијама ЕУ.

ТОНИНО ПИЦУЛА СЛАВИ ПРОГОН СРБА: ЕУ ћути, аустријска опозиција реагује

Фото Глассрпске

Слободарска партија Аустрије (ФПÖ), преко Харалда Вилимског и Максимилијана Крауса, оштро је осудила објаву хрватског политичара који је, поводом годишњице злочиначке операције „Олуја“, објавио фотографију у војној униформи са оружјем. Објава је изазвала бурне реакције, јер слави злочиначки акцију познату по прогону и страдању српског народа и јуначењу над женама, децом и немоћним цивилима.

„ФПÖ“ је поручила да такво понашање није само непримерено, већ и озбиљна претња политичкој неутралности. Вилимски је нагласио да известилац за Србију не може глумити ратног пропагандисту и истовремено бити посредник у дијалогу. Навео је да је реч о дипломатском инциденту и да се таквим понашањем вређају све жртве и прогнани Срби.

Краус је изјавио да Пицула нема никакав кредибилитет да држи лекције Србији. Истакао је да неко ко велича војну силу и злочине не може говорити о правди, праву или европским вредностима. „ФПÖ “ захтева да се Пицулина функција преиспита. Сматрају да европске институције морају показати макар минимум доследности ако желе да очувају кредибилитет.

Слободарска партија Аустрије позната је по коректним и пријатељским односима са српском заједницом и државом Србијом. Њен политички врх више пута је иступио у одбрану српских интереса од питања Косова и Метохије, преко историјских ревизионизама, до миграција и односа према санкцијама. Иако је најјача странка у Аустрији по подршци грађана, налази се у опозицији због притиска Брисела.

Виђење редакције „Српски Угао“:

Тонино Пицула се као известилац за Србију хвали злочиначком акцијом у којој је, очигледно, и сам учествовао. Слика у униформи са оружјем на дан када је стотине хиљада Срба протерано, није омашка, то је јасна порука. Показује колико дубоко европски чиновници потцењују српске жртве и колико се отворено ругају историји. Зато поздрављамо јасну реакцију „ФПÖ“. У времену када већина политичара ћути или климоглаво подржава притиске на Србију, ова аустријска странка показује кичму. Европском парламенту су потребни такви људи, а не пропагандисти и могући злочинци попут Пицуле.

(srpskiugao)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

МИСТЕРИЈА КОЈА ГОДИНАМА ПРОГАЊА СРБИЈУ: Шта је мајка пронашла на месту где је страдао њен син?

МИСТЕРИЈА КОЈА ГОДИНАМА ПРОГАЊА СРБИЈУ: Шта је мајка пронашла на месту где је страдао њен син?

ФИЛИП Томовић имао је 17 година када је његов живот трагично прекинут, а случај његове смрти годинама касније остао је један од најпотреснијих догађаја који се повезује са причама о деловању сатанистичких и окултних група у Србији.

09. 07. 2026. у 13:29

ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)

ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)

ВОЗАЧИ на Тајланду наишли су на несвакидашњи призор поред пута. Снимили су борбу на живот и смрт два рептила, тачније борбу питона и краљевске кобре.

08. 07. 2026. у 17:19

Коментари (0)

УСПЕШНА САРАДЊА КСВ И ФОНДАЦИЈЕ МЕРИДИАН: Финансијска инјекција за клубове са подручја Покрајине