ДИРЕКТОР ПОЛИЦИЈЕ О ХАОСУ У НОВОМ ПАЗАРУ: Сви који су нападали полицију биће приведени

В.Н.

29. 07. 2025. у 17:54

ДИРЕКТОР полиције генерал Драган Васиљевић поручио је данас да ће сви који су напали полицију током протеста у Новом Пазару бити приведени и да ће за то одговарати, а да ће полиција одржати јавни ред и мир.

ДИРЕКТОР ПОЛИЦИЈЕ О ХАОСУ У НОВОМ ПАЗАРУ: Сви који су нападали полицију биће приведени

Фото: Принтсцреен/Пинк

- У овом тренутку у Новом Пазару полиција приводи више лица која су угрожавала јавни ред и мир и сви ће бити процесуирани, а посебно они који су нападали полицију која је само радила свој посао, штитећи безбедност свих нас - рекао је Васиљевић на ванредној конференцији за медије у Палати Србије поводом дешавања испред Државног универзитета у Новом Пазару, после одлуке руководства ДУНП-а да уђе на универзитет.

Он је навео да је највећи број људи који је био испред Универзитета било 200, али да су онда међу студенте почела да се мешају лица која су препозната као навијачи Новог Пазара.

- У једном тренутку насрнули су на полицију и покушали да пробију кордон, али нису успели. Затим су почели да гађају флашама и начелник полиције је погођен и повређен. У овом насиљу повређено је неколико полицајаца неколико теже, али нема повређених грађана - рекао је Васиљевић. Додао је да је затим полиција добила појачање у виду Жандармерије и да су одбили напад демонстраната.

- Више пута су упозоравани да не настављају са насиљем али они су наставили. Затим су демонстранти дошли са каменицама и почели да гађају и поломили сва стакла. Видели смо немиле сцене које се тиче погрдног скандирање према нашој држави. То је непримерено, морамо поштовати државу Србију, њене инстутуције и полицију - рекао је Васиљевић.

Додао је да мисли да је свако могао да види да је полиција била нападнута и да је уздржано реаговала чувајући јавни ред и безбедност не угрожавајући никога.

- Универзитет у Новом Пазару ће донети одлуке, а то нема везе са полицијом која само асистира. Они који су радили данас то што су радили не мисле добро Новом Пазару. Морам да осудим оне који су гађали полицију и угрожавали јавни ред. Полиција Србије неће то дозволити и сви који су учествовали у немирима биће приведени - истакао је Васиљевић.

Говорећи о догађајима испред Државног универзитета у Новом Пазару, он је рекао да је руководство ДУНП донело одлуку да уђе на универзитет јер су имали дојаве да су неке ствари, попут противпожарне заштите, у лошем стању и да може да дође до пожара, а да су они само асистирали.

- Руководство Универзитета у раним јутарњим часовима је ушло и затекло групу студенатата који су одмах изашли, а руководство је поставило нове браве. Полиција је о томе била обавештана. У раним јутарњим сатима проблема није било, иако су се мање групе студената окупиле испред универзита, али није било проблема јер нису вршили насиље - рекао је Васиљевић.

(Танјуг)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НАПУСТИЛА ГРАД И НА БАБОВИНИ ОДГАЈА ДЕЦУ: Млада Београђанка Александра одлучила да се пре 14 година врати у планинско село Власе код Врања

НАПУСТИЛА ГРАД И НА БАБОВИНИ ОДГАЈА ДЕЦУ: Млада Београђанка Александра одлучила да се пре 14 година врати у планинско село Власе код Врања

МОЈ тата се љутио на мене, говорио је, ја сам одатле отишао, а ти се враћаш, али ја сам одлучила и на крају је живот тако све уредио да на месту у планинском селу Власе, где је његова мајка Љубица одгајала тројицу синова и једну кћер, то сада радим и ја - започиње своју по много чему необичну причу тридесетшетогодишња учитељица Александра Љубић, књижевница, сликарка, супруга, одборница у скупштини града и, како каже, најважније мама Дарка (14), Ђорђа (10), Вељка (8) и Маријане (7).

10. 01. 2026. у 15:08

ФРАНЦУСКА ПРЕТИ ИЗЛАСКОМ ИЗ НАТО-а: Гласање у парламенту, бес према Трампу због Венецуеле, Израела и Гренланда

ФРАНЦУСКА ПРЕТИ ИЗЛАСКОМ ИЗ НАТО-а: Гласање у парламенту, бес према Трампу због Венецуеле, Израела и Гренланда

ФРАНЦУСКА је запалила политичку фитиљ-бомбу у самим темељима НАТО-а, у тренутку када се глобалне тензије убрзано преливају са периферије на саму структуру западног безбедносног система.

10. 01. 2026. у 06:30

СКРИВЕНА ПРЕТЊА ИЗ ВОЈНЕ БАЗЕ: Тајни град величине 100 Москви на Гренланду - дубоко испод леденог покривача

СКРИВЕНА ПРЕТЊА ИЗ ВОЈНЕ БАЗЕ: Тајни град величине 100 Москви на Гренланду - дубоко испод леденог покривача

НАУЧНИЦИ упозоравају на озбиљан еколошки ризик од напуштене америчке војне базе Камп Сенчури, познате као „град под ледом“, коју је случајно поново открио НАСА-ин радар 2024. године дубоко испод леденог покривача Гренланда.

10. 01. 2026. у 15:43

Коментари (0)

ОВО ЈЕ БИЛА ТЕШКА ЛЕКЦИЈА: Шта се десило с Биковићевом бившом након што се ОСУЂЕНА због дроге?