Помоћница директора Канцеларије за КиМ обишла мнастире Гориоч и Девич
ПОМОЋНИЦА директора Канцеларије за Косово и Метохију Милена Парлић, задужена за бригу о СПЦ и очување културне баштине, данас је обишла сестринства манастира Гориоч и Девич, где су разговарали о последицама недавних пожара који су захватили шире подручје Метохије.
Фото Канцеларија за КиМ
Помоћница директора Канцеларије за Косово и Метохију Милена Парлић, задужена за бригу о СПЦ и очување културне баштине, данас је обишла сестринства манастира Гориоч и Девич, где су разговарали о последицама недавних пожара који су захватили шире подручје Метохије.Она је, како се наводи у саопштењу Канцеларије за КиМ, поздравила монахиње у име директора Канцеларије за КиМ Петра Петковића и изразила дубоку захвалност свим храбрим мештанима околних села, као и сестринству манастира Гориоч, који су несебично реаговали и учествовали у гашењу великог пожара у Осојанској долини.
- Ваша брза и одлучна акција спречила је ширење ватре и спасила бројне домове и имања -истакла је Парлић.Током посете манастиру Девич у србичкој општини, посебна пажња посвећена је обиласку околних подручја манастирског комплекса, шуме око манастира и штете коју су проузроковали пожари у околини манастира Девич, где је захваљујући брзој реакцији припадника КФОР-а и пожртвованости монахиња, ватрена стихија локализована и спречено је ширење на манастирски комплекс. Поред помоћи у основним животним намирницама, представници Канцеларије изразили су дубоку захвалност сестринству на пруженој помоћи и труду у тешким условима, нагласивши важност њиховог присуства и улоге у очувању духовног и културног идентитета српског народа на Косову и Метохији.Иначе, претходно су представници Канцеларије за КиМ обишли угрожена повратничка домаћинства у осојанској долини у општини Исток, где су разговарали са мештанима и на иницијативу директора Канцеларије за КиМ, Петра Петковић најавили помоћ домаћинствима оштећених пожаром.
АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)
ФОТОГРАФИЈЕ које приказују ловачки авион МиГ-29 Ратног ваздухопловства Србије са две балистичке ракете CM-400AKG кинеске производње указују на то да је Србија постала други страни корисник овог типа ракета, што значајно мења раније веома ограничене ударне могућности ових авиона, пише амерички специјализовани магазин "Милитари воч" у тексту под називом "Прве хиперсоничне балистичке ракете у Европи: Српски ловци МиГ-29 интегрисали кинеско наоружање за револуционарно повећање ватрене моћи".
11. 03. 2026. у 16:26
ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег
СЕДНИЦА Скупштине Црне Горе прекинута је данас након што је председавајући у том моменту потпредседник парламнета Борис Пејовић (ПЕС) одузео реч посланици опозиционе Демократске партије социјалиста Александри Вуковић Куч.
11. 03. 2026. у 17:06
"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"
ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.
11. 03. 2026. у 13:59
Коментари (0)