БРНАБИЋ О ПУЦЊАВИ НА ПРОСТОРИЈЕ СНС: До тога је довела мржња коју су посејали блокадери уз огромну подршку дела медијске сцене (ФОТО)

В.Н.

17. 06. 2025. у 12:28

ПРЕДСЕДНИЦА скупштине Србије Ана Брнабић осврнула се на јучераши напад блокадера на просторије СНС.

БРНАБИЋ О ПУЦЊАВИ НА ПРОСТОРИЈЕ СНС: До тога је довела мржња коју су посејали блокадери уз огромну подршку дела медијске сцене (ФОТО)

FOTO TANJUG/ RADE PRELIĆ

- Пуцање из ватреног оружја на чланове СНС од стране блокадера је само финални чин свега онога чему смо сведочили у последњих седам месеци. До тога је довела мржња коју су посејали блокадери уз огромну подршку дела медијске сцене. До тога је довело стално оправдавање и релативизација напада на студенте који желе да уче и све остале који се са блокадерима не слажу, па чак и на декане, директоре школа и професоре. До тога је довео недостатак адекватне реакције надлежних институција на фашистичко дивљање блокадера на улицама Ниша, Новог Сада, Богатића, Београда и осталих градова и општина у Србији. До тога је довела тишина, па чак и одобравање, малтретирања, таргетирања и терора над новинарима и медијским кућама које се блокадерима не свиђају. Све је то довело до тога да је прихватљиво, нормално и очекивано пуцати из ватреног оружја на просторије странке која се од почетка јасно супротставила блокадерском терору. Блокадера су на овај чин инспирисали сви они са којима се поносно фотографисао и који су му својим речима метафорички гурали тај пиштољ у руке – од Немање Шаровића, до Драже Петровића. Нас из СНС ово није уплашило. Борићемо се још јаче и храбрије. Борићемо се да Србија никада не постане земља фашистичке идеологије у којој је дозвољено да малтретирате, понижавате, прогањате и убијате људе који мисле другачије од вас. И никада се нећемо предати. И да – увек ћемо вам се супротставити. - поручила је Брнабић-

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)

АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)

ФОТОГРАФИЈЕ које приказују ловачки авион МиГ-29 Ратног ваздухопловства Србије са две балистичке ракете CM-400AKG кинеске производње указују на то да је Србија постала други страни корисник овог типа ракета, што значајно мења раније веома ограничене ударне могућности ових авиона, пише амерички специјализовани магазин "Милитари воч" у тексту под називом "Прве хиперсоничне балистичке ракете у Европи: Српски ловци МиГ-29 интегрисали кинеско наоружање за револуционарно повећање ватрене моћи".

11. 03. 2026. у 16:26

ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег

ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег

СЕДНИЦА Скупштине Црне Горе прекинута је данас након што је председавајући у том моменту потпредседник парламнета Борис Пејовић (ПЕС) одузео реч посланици опозиционе Демократске партије социјалиста Александри Вуковић Куч.

11. 03. 2026. у 17:06

У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА Милановић љут на Израелца: Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!

"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"

ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.

11. 03. 2026. у 13:59

Коментари (0)

Циклус и губитак гвожђа: Скривени разлог за умор код многих жена