НА ДНЕВНОМ РЕДУ 46 ТАЧАКА: Почела ванредна седница Скупштине Србије (ВИДЕО)

В. Н.

10. 06. 2025. у 10:15

ВАНРЕДНА седница Скупштине Србије, на чијем дневном реду је 46 тачака, међу којима су три медијска закона, као и предлози закона о Алиментационом фонду и Закона о заштити ваздуха, почела је нешто после 10 часова.

НА ДНЕВНОМ РЕДУ 46 ТАЧАКА: Почела ванредна седница Скупштине Србије (ВИДЕО)

Фото: Танјуг/Владимир Шпорчић

Седници присуствује 148 посланика, међу којима посланици владајуће већине и посланичке групе Народни покрет Србије - Ново лице Србије, Еколошког устанка, а почела је постављањем посланичких питања члановима Владе Србије.

Посланици коалиције НАДА неће учествовати у раду седнице.

Брнабић је ванредно заседање сазвала на захтев 137 народних посланика, а на дневном реду је и предлог за измену Закона о утврђивању гарантне шеме и субвенционисању дела камате као мера подршке младима у куповини прве стамбене непокретности.

Међу медијским законима су измене Закона о електронским медијима, измене Закона о јавним медијским сервисима, као и Закона о јавном информисању и медијима. 

Посланици би требало да размотре и годишње извештаје Заштитника грађана, Повереника за информације од јавног значаја и заштиту података о личности и Повереника за заштиту равноправности за 2022, 2023. и 2024. годину.

Предвиђено је да посланици размотре и извештаје о раду Државне ревизорске институције, Агенције за спречавање корупције, Фискалног савета и Комисије за контролу државне помоћи за 2024. годину као и више међудржавних споразума.

На дневном реду је и Предлог закључка поводом представљања Извештаја Европске комисије о Србији за 2024. годину, предлог одлуке о престанку функције председника Савета Државне ревизорске институције и избору новог, те разматрање листе кандидата за избор председника Комисије за контролу државне помоћи.

Посланици ће размотири и предлог да за потпредседницу Скупштине буде изабрана народна посланица Дуња Симоновић Братић.

(Танјуг)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)

АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)

ФОТОГРАФИЈЕ које приказују ловачки авион МиГ-29 Ратног ваздухопловства Србије са две балистичке ракете CM-400AKG кинеске производње указују на то да је Србија постала други страни корисник овог типа ракета, што значајно мења раније веома ограничене ударне могућности ових авиона, пише амерички специјализовани магазин "Милитари воч" у тексту под називом "Прве хиперсоничне балистичке ракете у Европи: Српски ловци МиГ-29 интегрисали кинеско наоружање за револуционарно повећање ватрене моћи".

11. 03. 2026. у 16:26

ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег

ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег

СЕДНИЦА Скупштине Црне Горе прекинута је данас након што је председавајући у том моменту потпредседник парламнета Борис Пејовић (ПЕС) одузео реч посланици опозиционе Демократске партије социјалиста Александри Вуковић Куч.

11. 03. 2026. у 17:06

У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА Милановић љут на Израелца: Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!

"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"

ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.

11. 03. 2026. у 13:59

Коментари (0)

СРПСКИ ДУО ЧИНИ ЧУДА: Николић и Јовић у комшилуку настављају пут ка европском трофеју