ВУЧИЋ О ИНВЕСТИЦИЈАМА У НИШУ У ПОСЛЕДЊИХ 10 ГОДИНА: "Нико није ни сањао да ћемо то тако брзо да изградимо"
ПРЕДСЕДНИК Републике Србије Александар Вучић говори за Пинк ТВ, Прва ТВ и Ниш ТВ у великом интервју пред сутрашњи скуп у Нишу.
Foto: Printskrin
Подсећа на то шта је све грађено у Нишу у последњих 10 година.
- Ја сам дошао у Ниш 2014. године и била је ливада где је данас један од најмодернијих клиничких центара у региону. Тада је било 48.000 људи који су користили аеродром, а 2023. је било више од 10 пута више људи који су користили тај аеродром. Изградили смо нову зграду, изградићемо нови контролни торањ, проширење писте и све друго - казао је Вучић.
Подсећа на "најмодернији ауто-пут".
- Нико није ни сањао да ћемо то тако брзо да изградимо - наводи он.
Каже да Ниш има ауто-пут до Солуна, Софије, пругу Димитровград - Ниш, облиазницу...
- Да не говорим о 10 фабрика које већ раде, научно-технолошком парку у Нишу... Данас је чак 28.500 више запослених људи него пре 10 година у Нишу - казао је он.
За два процента је процентуална пропорционална разлика мања него некада, када су у питање плате у Нишу и Београду, иначе би само геометријском прогресијом расла.
- Тако Москва претиче Санкт Петербург и "појешће га", тако Београд бежи Новом Саду. Брзом пругом спајамо Београд и Ниш јер нећемо да Ниш заостане - казао је он.
Препоручујемо
ХИТ ТВИТ О НОВОМ ЗАКОНУ "СВОЈ НА СВОМЕ" И БЛОКАДЕРСКОМ ПРОЦЕСУ: Пресуда Андријани Нешић је скандалозна
07. 12. 2025. у 21:04 >> 23:08
АНДРИЈАНА НЕШИЋ УПОЗОРАВА: Шта може да очекује неко ко се нађе у блокадерском процесу?
07. 12. 2025. у 22:19
"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку
ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.
07. 12. 2025. у 13:36
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (42)