КОШТА У ДВОДНЕВНОЈ ПОСЕТИ СРБИЈИ: Угостиће га председник Вучић
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић угостиће у Палати Србија председника Европског савета Антонија Кошту, који борави у званичној посети Србији 12. и 13. маја, саопштено је из Председништва.
Foto: Shutterstock
Церемонија свечаног дочека са војним почастима испред Палате Србија почеће сутра у 8.00 часова, а следе тет-а-тет разговор председника Вучића и Коште, пленарни разговори делегација Републике Србије и Европске уније предвођених председником Вучићем и Коштом и потом изјаве за медије Вучића и Коште.
Европски савет раније је саопштио да Кошта долази у Београд у оквиру посете Западном Балкану, чији је циљ потврда посвећености Европске уније региону. Из Европског савета је најављено да ће Кошта нагласити важност даљег јачања обновљеног замаха у процесу проширења и односа између ЕУ и Западног Балкана.
- Јачање сарадње са Западним Балканом је главни политички приоритет за ЕУ и за мене лично. Посећујем регион како бих са лидерима разговарао о трајним изазовима и показао да је ЕУ спремна да помогне. Постоји јасан замах за проширење, али замах захтева посвећеност и спровођење - рекао је Кошта уочи посете.
Председник Европског савета ће из Београда отпутовати у Сарајево, 14. маја ће посетити Подгорицу и Приштину, а 15. маја Скопље и Тирану. Вучић и Кошта су се претходно састали 25. марта у Бриселу, на заједничкој радној вечери са председницом Европске комисије Урсулом фон дер Лајен, као и 3. децембра прошле године, два дана након што је Кошта ступио на функцију.
(Танјуг)
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
КЛАНИЦА У КОНСТАНТИНОВКИ: Украјинци беже, Руси јуришају са исуканим бајонетима
КОМАНДАНТ батаљона је изјавио да украјинске оружане снаге избегавају борбу лаког оружја у Константиновки. Према његовим речима, током чишћења насеља, украјински војници покушавају да избегну блиску борбу, јер су инфериорни у односу на руске јединице у ватреним обрачунима.
01. 07. 2026. у 15:48 >> 15:55
ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине
ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.
01. 07. 2026. у 15:45
ЈЕЗИВ СНИМАК ИЗ ХРВАТСКЕ, ДЕВОЈКЕ ВИКАЛЕ: "Не у аутобус, не!"
ДРУШТВЕНИМ мрежама кружи снимак који приказује забрињавајућу вожњу возача камиона.
30. 06. 2026. у 11:05
Коментари (0)