ПРИТИСЦИ НА ВУЧИЋА ЗБОГ НАЈАВЉЕНОГ ОДЛАСКА У МОСКВУ НА ДАН ПОБЕДЕ СЕ НАСТАВЉАЈУ

Новости онлине

02. 05. 2025. у 14:47

ТОКОМ данашњег брифинга за медије у ЕК, пољска новинарка TVP World-а Ангела Скујинс је поново поставила питање, уз констатацију да је председник Србије јуче поновио да планира да иде у на војну параду у Москву и да је спреман да сноси било какву врсту “санкције, казне или шта год Европска комисија/ Европски савет одлуче”.

ПРИТИСЦИ НА ВУЧИЋА ЗБОГ НАЈАВЉЕНОГ ОДЛАСКА У МОСКВУ НА ДАН ПОБЕДЕ СЕ НАСТАВЉАЈУ

Фото: Инстаграм/buducnostsrbijeav

Оценила је да је јасно да председник Вучић намерава да иде у Москву, упркос упозорењима ЕК. Упитала је шта ће се десити у том случају, односно који специфични инструменти могу да се употребе као одговор.

Као што је јуче председник Вучић рекао из САД - на сваком медија брифингу у Бриселу, тема је - Александар Вучић.

Иста новинарка је поставила додатно питање  (“follow up питање”) и интересовала се, уколико председник оде у Моску, да ли ће га ЕК контактирати и поразговарати са њим о томе шта ће даље да се дешава.

У одговору је поновљено да је став познат и да односи са Русијом не могу да буду “business as usual”, те да сада неће да спекулишу о могућим последицама.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.

16. 02. 2026. у 15:09

ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку

ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку

ВАСИЛИЈЕ Костов одавно више није само млада нада Црвене звезде. Никако! Он је један од мотора и покретача црвено-беле чете, а то показују и голови које даје на великим мечевима.

22. 02. 2026. у 18:50

Коментари (26)

ПЛАЧ КОЈИ ЧУЈЕШ НИЈЕ ТУГА Ово је песма коју је Радован Караџић из затвора написао својој супрузи Љиљани: Љубљена моја, све је исто