"СРАМНО И НЕПРИХВАТЉИВО" Граовац о нападу на декана Дрида: Подсећа на најгора времена када су људи линчовани због другачијег мишљења
СРЂАН Граовац из Центра за друштвену стабилност истакао је да је сраман и неприхватљив напад на декана Факултета спорта и физичког васпитања Патрика Дрида, који су извели блокадери у Новом Саду.
Фото: Новости
- Неопходно је да државни реагују и да казне сваког ко је учествовао у томе. Ја не знам заиста да се тако нешто дешавало да декан буде нападнут. То подсећа на она најгора времена 44. и 45. када су људи нападани и линчовани због другачијих мишљења и другачијих политичких ставова, али и због тога што нису били део нових револуционарних и нису се слагали са новим револуционарним властима. Тако да, неки призивају то револуционарно време и желе да се такво време понови у Србији. Потребна је јака реакција државе и свако ко учествује у томе мора бити процесуиран. Било би важно да имамо јасну осуду јавности, нажалост они су прихватили овај вид деловања који је неприхватљив - каже Граовац.
Подсетимо, декана Факултета спорта и физичког васпитања Патрика Дрида у Новом Саду прекјуче су напали разуларени блокадери. Како је рекао у својој исповести за "Новости" - био је спреман и да ће га убити.
БОНУС ВИДЕО: ВАРВАРСТВО БЛОКАДЕРА! Сцене због којих је згрожена Србија - покушали да убију Дрида
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
"СТИГЛИ СРПСКИ ХУЛИГАНИ!" Аустријска полиција плаши грађане по улицама Граца због навијача Звезде
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч аустријска полиција је урадила нешто несвакидашње.
11. 12. 2025. у 16:15
Коментари (0)