ВУЧИЋ СА ХРИСТОДУЛИДИСОМ: Хвала што подржавате наш територијални интегритет и поштујете Повељу УН (ВИДЕО)
ПРЕДСЕДНИК Александар Вучић угостио је председника Републике Кипар Никоса Христодулидиса, који до суботе борави у радној посети Србији.
FOTO TANJUG/ VLADIMIR ŠPORČIĆ
Тет-а-тет састанак двојице председника одржава се у Палати Србија. Вучић и Христодулидис обратили су се на почетку састанка.
Председник је рекао да је дубоко захвалан Кипру на подршци европском путу Србије. Вучић је рекао да је анализирао и помно пратио цифре и да су бројеви прилично добри, али да се мора урадити нешто поводом трговинске размене.
- Морамо да урадимо нешто поводом трговинске размене и мислим да наша билатерална сарадња у области културе, иновација, војно-техничке сарадње би требало да се унапреди у блиској будућности. Надам се да ће ово допринети нашој бољој сарадњи. Хвала вам не само што подржавате наш територијални интегритет, већ и што поштујете Повељу УН и резолуције УН, што није увек случај, чак и у најразвијеним земљама. Српски народ ће увек бити веома захвалан Кипру, увек можете да рачунате на подршку територијалном интегритету Кипра. Ми ваш народ сматрамо братским народом и даћемо све од себе да радимо на рационалном делу наше сарадње, да улажемо напоре да подстакнемо трговину и да доводимо више туриста са Кипра у Србију и обрнуто. Ви ћете ускоро председавати ЕУ и веома сам заинтересован да са вама разговарам и да добијем што је могуће више савета са ваша стране по питању европског пута Србије - рекао је Вучић.

Христодулидис је на почетку обраћања честитао Васкршње празнике.
- Ово је прва посета од када се ми припремамо за председавање ЕУ. Имаћемо прилику да разговарамо о нашим билатералним односима. Пре неколико недеља Кипар је први пут учествовао на Сајму туризма у Београду. Кипар ће учествовати на Експу 2027. године. Још једном желим да кажем да подржавамо територијани интегритет и суверенитет Србије - казао је.
Након састанка двојице председника, уследио је пленарни разговор делегација Србије и Кипра, предвођених Вучићем и председником Христодулидисом.
Христодулидис је синоћ допутовао у Београд, а на Аеродрому "Никола Тесла" га је дочекао министар спољних послова Србије Марко Ђурић.
Препоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ДРАМА НА НЕБУ: Руски авиони избацили уређаје близу британског носача авиона, хитно дигнути Ф-35
ВЕЛИКА Британија пресрела је два руска авиона након што је преместила носач авиона ка Арктичком кругу ради подршке мисијама НАТО.
06. 07. 2026. у 09:38
НОВИНАРКА МАРИЈА НАЂЕНА МРТВА У АУТУ: Камере снимиле последње тренутке
ГРЧКУ је потресла вест о изненадној смрти новинарке Марије Антонијанаки, која је пронађена мртва у свом аутомобилу у Ираклиону на Криту.
06. 07. 2026. у 10:26
"СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ!" Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава
АУСТРАЛИЈСКИ премијер Ентони Албанезе упутио је недвосмислено извињење због коментара о поп звезди Кајли Миног које је прошле недеље изнео током гостовања у једном подкасту. Његове изјаве изазвале су талас осуда, а критичари су их назвали „потпуно непримереним” и поручили да „омаловажавају функцију премијера”, пише Би-Би-Си.
06. 07. 2026. у 18:21 >> 18:21
Коментари (28)