"НЕ БИСМО УСПЕЛИ ДА САЧУВАМО ДРЖАВУ ДА НИЈЕ БИЛО ХРАБРОСТИ ПРЕДСЕДНИКА ВУЧИЋА" Вучевић изричит: Доста је било блокада, не дамо Србију!
ПРЕМИЈЕР Србије у техничком мандату Милош Вучевић поручио је вечерас на сабору "Не дамо Србију" да Србија није само емоција и да без Србије као државе не постојимо.
Фото: Н.Скендерија
- То је као дрво без корена, као кућа без домаћина - истакао је Вучевић обраћајући се грађанима испред Дома Народне скупштине првог дана сабора поводом оснивања свенародног покрета.
Како је рекао, све што мислимо, све што осећамо, све што дишемо и живимо је садржано у поруци која их је сабрала: "Не дамо Србију".
- Не дамо Србију да би нам ђаци били у учионицама, студенти у амфитеатрима, паори на њивама, радници у фабрикама, војска и полиција да чувају државу - рекао је.
Вучевић је нагласио да је поносан на све што је данас видео на улицама Београда на, како каже, јунаке са страдалног АП Косова и Метохије који су пешачили од Рашке до Београда, јер им Аљбин Курти није дао да крену са АП КиМ, на његове земљаке са севера, на српске паоре, на дивне студенте који траже само једно, а то је да студирају.
Он је поручио да не бисмо успели да сачувамо Србију као државу у ових готово шест месеци борбе и битке и да не би опстали ни као народ, ни као држава под налетом обојене револуције да није било мудрости, храбрости и одлучности једног човека - председника Србије Александра Вучића.
- Председник нас је све сабрао да станемо у одбрану државе - нагласио је.
Новости
Вучевић је позвао све да и сутра, на Лазареву суботу, у поподневним сатима, заједно са председником кажу да не дају Србију.
- Доста је било блокада, лажи, обмана, доста сте нам крали време, животе, не дамо Србију - поручио је Вучевић.
Он је претходно на централној бини испред Скупштине Србије уручио захвалнице студентима који желе да уче.
Препоручујемо
ХРВАТСКОЈ СТИГЛА ПОРУКА ИЗ ИЗРАЕЛА: Потпуно прекините дипломатске односе са Техераном
АМБАСАДОР Израела у Хрватској Гари Корен позвао је званични Загреб да прекине дипломатске односе с Техераном и спроведе безбедносне провере особља иранског дипломатског представништва у Хрватској јер би, каже, међу њима могло бити "шпијуна" Револуционарне гарде која се у ЕУ сматра терористичком организацијом.
06. 03. 2026. у 09:10
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
"СВЕ САМ ТО ПРОШЛА СА САШОМ" Сузана потресена због Зорице: "Канцер као да је заразна болест, не знам од чега је оперисана"
ВЕЧЕРАС се у Сава Центру одржава први од три концерта Марије Шерифовић у 2026. години.
06. 03. 2026. у 20:27
Коментари (21)