СРБИ ИЗ РАСЕЈАЊА КРЕЋУ КА БЕОГРАДУ: ''Не долазимо као гости, већ као синови и кћери Србије''
ДОК се Београд припрема за велики народни скуп у суботу, 12. априла, у организацији председника Србије Александра Вучића и у оквиру сабора Покрета за народ и државу, подршка стиже и ван граница земље. Како јављају српске заједнице у дијаспори, из више европских градова Срби се самоиницијативно окупљају и крећу пут Београда, желећи да лично присуствују скупу у главном граду.
Фото: Printscreen
Синоћ је из Беча свечано испраћена већа група Срба, која је, како наводе, кренула за Београд са јасним мотивом — подршка држави и председнику у тренуцима изазова.
- Ми Срби из дијаспоре са поносом одговарамо на позив председника, долазимо у Београд не као гости, већ као синови и кћери Србије. Желимо бити део сваког корака јачања и напретка наше државе. Када верујемо у своју државу, она верује у нас, када је подржавамо она расте, када је бранимо она траје. Србија је наша отаџбина и за њу се не пита да ли је савршена – за њу се живи, ради и бори - рекао је Андреј Лесковац, један од Срба из Беча.
Сличан став има и Раде, Србин који већ 36 година живи у Аустрији: „Ја сам 35 година овде у Аустрији и знам како сам се осећао као држављанин Србије 1994. године. Овде си могао да будеш све – само не Србин. Само достојанство и поштовање овде, Србима, је вратио Александар Вучић. И ја сам од свег срца захвалан. Ова друга страна покушава да нам врати поново то понижење које су Срби доживљавали овде у Аустрији. Надам се да неће успети у томе.“
Очекивања су да ће, поред грађана из Србије, на скупу учествовати и велики број Срба из Црне Горе, Републике Српске, Немачке, Аустрије, Француске, Швајцарске и скандинавских земаља, који се у протеклим данима организовано прикључују иницијативи.
(Васељенска)
Препоручујемо
"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку
ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.
07. 12. 2025. у 13:36
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (12)