"ЧОПОР СЕ ОСИЛИ КАДА НЕМА ОТПОРА!" Вучић о језивом насиљу блокадера у Нишу - Тамо је неко припремао злочин!

Новости онлајн

10. 04. 2025. у 22:49

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић био је вечерас гост специјалног издања Националног дневника на ТВ Пинк, где је између осталог говорио и насиљу блокадера.

ЧОПОР СЕ ОСИЛИ КАДА НЕМА ОТПОРА! Вучић о језивом насиљу блокадера у Нишу - Тамо је неко припремао злочин!

Фото: Принтскрин Пинк

Истиче да се чопор осили кад нема отпора.

- Кад пустите чопор који помисли да може да ради шта хоће... Онда су организовали Обреновац, Краљево, Богатић, посебан пик имају на жене. Јуре жене посебно. 

- То што се догодило у Нишу ући ће у историју политичког бешчашћа. То се није догодило случајно, то није инцидент. Овде се догодило да је неко припремао злочин. Тај злочин је много већи од речи коју сам употребио. Ту није било мртвих. Тај злочин је у унижавању људи. 

Каже да је злочин у Нишу био превасходно у забрани слободе кретања, окупљања.

- То су виталне и кључне грађанске и уставне слободе - рекао је он.

- До тога да сте понижавали старије људе, само зато што другачије мисле. На све то их је позвала деканка и политички лидери из Ниша. Позивали су на насиље данима - истиче Вучић. 

Пита - има ли језивије сцене од оне из Ниша када младић погађа јајетом жену у главу. 

- У томе су они направили нешто што су желели да постане потпуно нормално, али бунт у народу је растао. Ја сам то видео. То је почело да кипи још пре два месеца. Пролазило је време, али су се људи све мање плашили. Људи се данас плаше много мање него пре два месеца. Људи неће више да иду на пребијање, а да се не бране - навео је председник Србије. 

- Нико више њихово насиље неће да трпи нигде. Сад знају да су у мањини, да се слободарска Србија подигла, да неће зулума више да трпи и да људи хоће да сачувају државу - додаје он. 

Упитао је - како ће деканка Филозофског факултета да прође без кривично-правде одговорности. 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СПРЕМА СЕ ВЕЛИКИ СУКОБ? ОГЛАСИЛО СЕ МИНИСТАРСТВО: На столу план евакуације туриста у случају рата

СПРЕМА СЕ ВЕЛИКИ СУКОБ? ОГЛАСИЛО СЕ МИНИСТАРСТВО: На столу план евакуације туриста у случају рата

ИЗРАЕЛСКО Министарство туризма саопштило је данас да је припремило план за евакуацију око 42.000 туриста који се тренутно налазе у Израелу, уколико земља буде приморана да затвори свој ваздушни простор због страха од новог сукоба са Ираном.

26. 01. 2026. у 14:07

У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.

23. 01. 2026. у 14:21

ДЕВАЛВИРАЛА ЈЕ ЈУТАРЊИ Колега оштро о Јовани: Имам проблем што ради на националној телевизији

ДЕВАЛВИРАЛА ЈЕ ЈУТАРЊИ Колега оштро о Јовани: "Имам проблем што ради на националној телевизији"

ВОДИТЕЉ Огњен Несторовић без улепшавања и задршке проговорио је о свом односу са Јованом Јеремић, колегиницом која данас ради у медијској кући у којој је он некада градио своју новинарску и водитељску каријеру.

25. 01. 2026. у 20:42

Коментари (19)

БИЋЕ СВЕ ТЕЖЕ: Огласила се продукција Гранда због Ђорђа Давида - запретио одласком из такмичења