ПРИЈАТЕЉСКИ И СРДАЧНО: Вучић разговарао са председником Казахстана (ФОТО)
ПРЕДСЕДНИК Републике Србије Александар Вучић разговарао је телефоном са председником Републике Казахстан Касимом Жомартом Токајевим.
Фото: Printscreen
- Као и увек, пријатељски и срдачан разговор са председником Казахстана @tokayev_online
Сумирали смо ток и досадашње резултате споразума које смо потписали током посете председника Токајева Србији прошле године и сагласили се да је од великог значаја да се што пре одржи седница Мешовитог комитета за сарадњу Србије и Казахстана.
Нагласио сам да је наша страна одговорна што, после историјске посете @tokayev_online Србији, нисмо успоставили ближе саобраћајне везе, како је предложено. Зато морамо заједно да радимо на томе да убрзамо реализацију договора и у области привредне и војно-техничке сарадње.
Председник Токајев је рекао да ме ове године очекује у Астани, а ја сам тај позив са задовољством прихватио - написао је председник Вучић на Инстаграм налогу.
"НАДАМО СЕ ДА ЋЕ ОСТАТИ У СКЛАДИШТУ" Хрватски министар у паници због најновијих ракета: Вучићева Србија и снага наше војске једина тема!
СРБИЈА председника Александра Вучића и снага наше војске, која је Вучићевим залагањем подигнута из пепела, једина је тема у Хрватској!
10. 03. 2026. у 18:10
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"
ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.
11. 03. 2026. у 13:59
Коментари (50)