ШАПИЋ О БЛОКАДИ ПОГОНА ГСП: Београђани да "стрпљиво" чекају да се њих 20 смилује и омогући рад јавног превоза

Новости онлине

21. 03. 2025. у 09:27

ГРАДОНАЧЕЛНИК Београда Александар Шапић изјавио је да јутрос више од 280 возила ГСП-а није изашло на улице Београда јер је око 20 блокадера одлучило да их заустави.

ШАПИЋ О БЛОКАДИ ПОГОНА ГСП: Београђани да стрпљиво чекају да се њих 20 смилује и омогући рад јавног превоза

Foto: Grad Beograd

- Као што сам давно најављивао кад анархија узме маха, тад држава престаје да постоји, а све немогуће постаје могуће без икакве одговорности. Пријављено је наравно све полицији, а на Београђанима остаје да „стрпљиво” чекају да се њих двадесет смилује и поново омогући функционисање јавног превоза. Нек нам је са срећом нова реалност - рекао је Шапић.

Подсетимо, из ГСП Београд саопштили су да је јутрос у 2.20 часова група од двадесетак студената Пољопривредног факултета и грађана блокирала два погона ГСП „Београд”.

- Блокирани су излази из гаража аутобуског саобраћајног погона „Нови Београд” и трамвајског саобраћајног погона „Централа”. Том приликом у редован саобраћај није изашло 150 аутобуса и 130 трамваја. На тај начин онемогућени смо да вршимо услугу превоза путника на 16 аутобуских и на 10 трамвајских линија. Блокада је извршена од стране мање групе грађана и са попреченим путничким возилом. О наведеној блокади обавештено је Министарство унутрашњих послова - саопштено је из ЈКП ГСП „Београд”.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.

07. 12. 2025. у 13:36

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (0)

ОД ПЕНЗИЈЕ ЛЕПО ЖИВИМ: Цеца Китић добија позамашну своту новца од државе