ПОГЛЕДАЈТЕ ЦЕО СНИМАК О КОМ БРУЈИ СРБИЈА: Мила Пајић и екипа планирају да сруше државу (ВИДЕО)
ГРУПА опозиционих политичара и студената у блокади планира да на протесту који је најављен за суботу у Београду наметне идеју прелазне владе, али и да одређена група њихових људи повуче друге како би изазвали насиље, који би довео до грађансог рата, чује се на аудио снимку који је достављен медијима и који су у јавност пласирали Пинк, Информер, Прва, Студио Б и Хепи.
Фото: Принтскрин
Они су истакли да је битно поделити план о заузумању зграде РТС-а у три фазе, укључујући набављање плана зграде, организација техничког оператера који би знао да емитује програм, и план у случају полицијске реакције, али и пасивног полицијског отпора.
Снимак је настао на састанку 12. марта у просторијама Покрета слободних грађана (ПСГ) у Новом Саду и су присуствовали Мила Пајић, Дејан Багарић, Младен Цвијетић, Бранислав Ђорђевић, Марија Васић, Срђан Ђурић, Доротеја Антић, Јован Дражић, Лазар Динић, Ања Питулић, Давор Стефановић и Ладо Јововић.
Мила Пајић је рекла да организују сто људи, да ће бити много скандирања "прелазна влада" и да ће они "хушкати на то". Навела је да је идеја да изведу "неколико герилских акција" како би "могли масом да упраљају на неким тачкама" у циљу тога да се протест политички артикулише. Она предлаже да акције буду усмерене на то да део протеста одвоје, наметањем идеје прелазне владе.
Она је истакла је да њихова група не може да испланира нити исконтролише упад у институције јер, како каже, то зависи од масе, а да је Пајић рекла да не искључује могућност да људи покушају упад у скупштину и да то треба да искористе. Ђурић је на крају додао да тада долази до, како каже, грађанског рата.
Председник Србије Александар Вучић изјавио је јуче да очекује да ће надлежни тужиоци погледати емисију са доказима шта се све спрема за протест у суботу и ко све учествује у припремању државног удара и истакао да неће бити заштићених и да ће сви одговарати у складу са законом.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера
ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.
10. 07. 2026. у 12:18
ЗАШТО ЈЕ ДУБРАВКА МИЈАТОВИЋ ЗАИСТА НАПУСТИЛА СЕРИЈУ "СРЕЋНИ ЉУДИ"? "Морала сам да побегнем..."
ДУБРАВКА Мијатовић напустила је серију 'Срећни људи' из личних разлога, а не због хонорара.
10. 07. 2026. у 15:07
ПУТИН КОМЕНТАРИСАО БРАК НАШЕ ПЕВАЧИЦЕ: "Српкиња ти је жена? Они то неће украсти! Срби су поштени и пристојни - ако си преписао фирму на њу"
ТОКОМ разговора Владимир Путин га је упитао ко је његова супруга.
10. 07. 2026. у 21:56
Коментари (0)