ВУЧИЋ РАЗГОВАРАО СА ЕРДОГАНОМ: Конструктиван и пријатељски разговор о бројним темама
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић разговарао је телефоном са турским председником Реџепом Тајипом Ердоганом.
Foto: Printskrin
- Честитао сам председнику @ртердоган 71. рођендан пожелевши му добро здравље и даљи успех у вођењу Републике Турске у овим нелаким временима. Водили смо конструктиван и пријатељски разговор о бројним темама које се односе како на нашу успешну билатералну сарадњу, тако и на глобалне изазове са којима се суочавамо.
- Размотрили смо даље јачање динамичне економске, као и сарадње у области инфраструктуре и енергетске безбедности. Дотакли смо се питања привредне сарадње, са фокусом на подстицање улагања и развој капиталних пројеката у стратешким секторима, као и промоцију туризма између наших земаља. Велика нам је част што је Турска потврдила учешће на ЕXПО27, уверени да ће својом богатом културном баштином значајно допринети квалитету и разноликом садржају изложбе чији смо поносни домаћини.
- Председнику Ердогану сам честитао и на успешно одржаном конгресу владајуће Партије правде и развоја у Анкари и оствареним резултатима који ће додатно допринети осигуравању мира и стабилности у земљи и региону. Имајући у виду све изазове са којима се свет сусреће, јасно је да су наши добри односи од велике важности за даљи развој и стабилност Балкана и ширег региона. Уверени смо да ћемо заједничким радом наставити да доприносимо миру, стабилности и просперитету у нашим земљама и на међународној сцени - написао је Вучић на инстаграм налогу.
Препоручујемо
БЛОКАДЕРИ НАПУМПАЛИ ПОТПИСЕ У НИШУ: Пет сати, пет локација – и много лажи
29. 12. 2025. у 15:38
БРНАБИЋ О ИЗЈАВИ ПРОФЕСОРА РОМЧЕВИЋА: Најокорелији и најотворенији вид фашизма
29. 12. 2025. у 15:16
БОЖИЋНО СЕЛО ИСПРЕД НАРОДНЕ СКУПШТИНЕ: Почело постављање објеката - стигле и јелке (ФОТО)
29. 12. 2025. у 12:03 >> 14:54
ТРАМП ДОНЕО ОДЛУКУ: Повлачи амбасадоре и дипломате из окружења Србије
АДМИНИСТРАЦИЈА америчког председника Доналда Трампа повлачи скоро 30 каријерних дипломата са амбасадорских и других високих позиција у дипломатским представништвима САД у свету.
22. 12. 2025. у 10:32
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
ЗЕЛЕНСКИ: Спреман сам на сусрет са Путином - постоји један услов
УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски изјавио је данас да је спреман да се састане са руским председником Владимиром Путином у било ком формату, али да је за то потребно да се ''речи и дела'' руског лидера подударају.
29. 12. 2025. у 13:08
Коментари (33)