УХАПСИЛИ СТАРЦА (75), РАСЕЉЕНОГ ИЗ ЂАКОВИЦЕ: Ново иживљавање тзв. косовске полиције на Јарињу
СРПСКА листа саопштила је да је данас на административном прелазу Јариње, тзв. косовска полиција неосновано лишила слободе Д. Р. (75), расељеног из Ђаковице, који је са сином дошао да продужи докумената.
ФОТО Д.З.
Како се наводи у саопштењу ове листе, Д.Р. је породичан човек у осмој деценији, који по речима свог сина никада није био укључен у било коју формацију у току сукоба, а тренутно је тешко болестан и дементан, због чега породица страхује за његово психофизичко стање у притвору који је експресно одређен.
- Посебно забрињава чињеница да је Д.Р. додељен адвоката по службеној дужности, Албанац иако су чланови породице дали пуномоћје српској адвокатици, која се одмах по добијању пуномоћја укључила у поступак - истиче се у саопштењу Српске листе.
Из СЛ додају да као да није довољно што је Д.Р. силом прогнан са Косова и Метохије, него и сада, иако је стотину пута прелазио све прелазе без икаквих проблема се лишава слободе иако нема никаквих доказа о његовој умешаности у било које кривично дело, а посебно не у вези ратног злочина. Захваљујући помоћи наше државе Д.Р. је обезбеђена правна помоћ, а адвокатица је у сталном контакту са породицом и Д.Р. коме су неопходни лекови и одговарајућа медицинска нега.
Препоручујемо
ОПОЗИЦИОНИ НОВИНАР РАСКРИНКАО БЛОКАДЕРЕ: "Они немају знање ни да испуне форму!"
10. 03. 2026. у 18:10
"НАДАМО СЕ ДА ЋЕ ОСТАТИ У СКЛАДИШТУ" Хрватски министар у паници због најновијих ракета: Вучићева Србија и снага наше војске једина тема!
СРБИЈА председника Александра Вучића и снага наше војске, која је Вучићевим залагањем подигнута из пепела, једина је тема у Хрватској!
10. 03. 2026. у 18:10
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (0)