АДВОКАТ ГАЈИЋ: ВЈТ НС одбацио кључну ствар, ВЈТ Београд погодио ту чињеницу
Адвокат Владмир М. Гајић изјавио је данас да је Више јавно тужилаштво у Београду јутрошњим хапшењем погодило право у једну од одлучних чињеница која је у директној узрочној вези са падом надсрешнице у Новом Саду, док је кривичну пријаву везано са истом ствари, коју је поднео један од бранилаца, новосадско ВЈТ одбацило на дан подизања крње оптужнице.
Фото: Принтскрин
Гајић је у изјави за Танјуг навео да је месецима уназад указивао на кардиналне прпопусте Вишег јавног тужилаштва Нови Сад у вези са истрагом и оптужницом у вези са трагедијом у Новом Саду, као и на то да врховни јавни тужилац Загорка Доловац због тога треба да поднесе оставку.
По налогу Посебног одељења за сузбијање корупције Вишег јавног тужилаштва у Београду данас је ухапшена С.К, менаџерка за развој инвестиција АД "Инфраструктура Железница Србије", као и три члана Комисије за технички преглед Железничке станице у Новом Саду, док је један у бекству, у вези са извршењем неколико кривичних дела са коруптивним елементом, а која су имала за последицу пад надстрешнице на тој станици 1. новембра 2024. године, када је погинуло 15 људи, а двоје тешко повређено.
Препоручујемо
ОПОЗИЦИОНИ НОВИНАР РАСКРИНКАО БЛОКАДЕРЕ: "Они немају знање ни да испуне форму!"
10. 03. 2026. у 18:10
"НАДАМО СЕ ДА ЋЕ ОСТАТИ У СКЛАДИШТУ" Хрватски министар у паници због најновијих ракета: Вучићева Србија и снага наше војске једина тема!
СРБИЈА председника Александра Вучића и снага наше војске, која је Вучићевим залагањем подигнута из пепела, једина је тема у Хрватској!
10. 03. 2026. у 18:10
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (0)