РОДЕ НЕ ОДУСТАЈЕ ОД ЗАПАДЊАЧКЕ ПОДМЕТАЧИНЕ: Немачки представник се додворава терористима у Приштини - Оно што се десило у Рачку је чињеница
НЕМАЧКИ представник у Приштини Јорн Роде истиче да се негирањем "злочина у Рачку" не поштују сећања на мртве, а ране остају отворене.
Фото: ЕПА
Роде је поводом годишњице Рачка навео да негирањем ових злочина ране остају отворене.
- Оно што се десило у Рачку је чињеница. А о злочинима који су се десили имате извештаје органа УН и Оебса. Негирањем ових злочина се не поштује сећање на мртве, ране остају отворене и кочи напредак ка регионалном помирењу и европским и евроатлантским интеграцијама - поручио је Роде у објави на друштвеној мрежи Икс.
(Косово онлине)
Препоручујемо
ВУЧИЋ О ОДЛУЦИ ДА ИДЕ У КАМПАЊУ КАО ОБИЧАН ГРАЂАНИН: Нећете веровати кад будете видели
19. 07. 2026. у 13:28
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
СВЕ КЉУЧА ОКО ФОКЛАНДСКИХ ОСТРВА: Аргентински председник послао поруку која ће разбеснети Британце
ПРЕДСЕДНИК Аргентине Хавијер Милеј изјавио је да је његова влада "сваким даном све ближе" повратку суверенитета над Фокландским острвима, продубљујући дипломатски спор изазван политички обојеним слављем репрезентације Аргентине након победе над Енглеском на Светском првенству раније ове седмице, пише бриселски портал Политико.
17. 07. 2026. у 14:37
НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!
ИРАН је саопштио да је у петак извео нове нападе на америчке објекте на Блиском истоку, укључујући и први директан напад у Сирији, након шесте узастопне ноћи америчких удара на иранске војне објекте.
17. 07. 2026. у 12:51
Гром ударио директно у стадо оваца, убио 97 са црним носем - не памте смртоноснији удар у историји
ИЗГУБИЛИ године мукотрпног рада и традиције.
18. 07. 2026. у 18:35
Коментари (0)