Биљана Ђорђевић након таргетирања студенткиње одбила да одговори на питања Б92.нет
НАКОН што је Б92.нет објавио текст поводом напада професорке Биљане Ђорђевић на студенткињу Маргарету Смиљанић, ова медијска кућа се обратила професорки са молбом да одговори на питање да ли ће објавити имена и године студирања за све студенте у блокади.
Фото: Принтскрин
Одговор професорке Биљане Ђорђевић преносимо у целости:
- Маргарета Смиљанић никада није објаснила како је као студентска представница била на челу Управног одбора ЦЕРОБ-а, организације у чијем се седишту делио новац за рад у кол-центру СНС-а и практично уговарала куповина гласова. Умешаност у куповину гласова је кривично дело - навела је и додала:
- Што се тиче моје констатације да она предуго студира, а да је већ осам година студентска функционерка, то су јавно доступне информације, и релевантне су зато што тврди да је она легитимна представница студената насупрот пленумима, али такође и зато што је јавна функционерка као чланица Националног тела за акредитацију и проверу квалитета у високом образовању па има одговорност да се не представља лажно. Лажно је представљање рећи да је она одлична студенткиња и да даје све у року јер да је тако, одавно би дипломирала, врло је једноставно. Колегинице и колеге које учествују у пленумима су, с друге стране, управо студенти који активно студирају а не користе статус студента попут Маргарете Смиљанић да би остали на функцијама резервисаним за студентске представнике.
Професорка или посланица Зелено-левог фронта?
С обзиром на то да из њеног одговора није јасно објашњено да ли одговара као професорка или посланица Зелено-левог фронта, Б92. нет обратио се Биљани Ђорђевић са додатним питањима:
1. Маргарета Смиљанић је свакако студент, али је нејасно из које позиције Ви коментаришете Маргерету, као доцент Факултета политичких наука или као народна посланица ЗЛФ?
2. Ако је коментар као доцента факултета, Ви нисте овлашћени да јавно износите личне податке о било ком студенту, па ни Маргарети Смиљанић, који се односе на њихов статус студирања. Посебно имајући у виду да предајете на факултету на којем Маргарета студира.
3. Да ли ово значи да је допуштено вршити увид и јавно износити податке о годинама студирања, начину финансирања, броју положених испита, укупном просеку студирања за сваког студента, укључујући и студенте који су део пленума?
4. Ви говорите о лажном представљању Маргарете Смиљанић, а наводите да су подаци о њој "јавно доступни". Када се и где лажно представљала? Или се можда Ви лажно представљате, јер студентима више није јасно да ли им говори особа која им на факултету држи предавања или политичар и народни посланик?
5. Народна посланица Биљана Ђорђевић политички се обрачунава са студенткињом факултета на коме предаје, што је недоспустиво понашање народног посланика и доцента на факултету. Зашто?
6. Позивајући се на права младих да одлучују и учествују у политичком животу, то право Ви без задршке ускраћујете Маргарети Смиљанић вршећи дискриминацију студенткиње.
7. Говорећи да је Маргарета извршила кривично дело, Ви заборављате да нисте овлашћени да пресуђујете и кривично гоните студенте, већ то ради тужилаштво.
Одговор ипак није добијен
Одговор на ова питање није добијен већ само коментар да ово нису питања која приличе новинарима.
(Б92)
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
НЕСТАО ПРЕ 20 ГОДИНА, ПРОНАЂЕН МРТАВ У ШИБЉУ: Тело идентификовано по зубима, МИСТЕРИЈА и даље није решена
Расел Скози, ИТ стручњак из Велса који је нестао 2002. године, пронађен је мртав после више од 20 година у густом шибљу недалеко од Свонсија. Његови посмртни остаци идентификовани су помоћу стоматолошких картона, али...
24. 07. 2026. у 16:35 >> 17:07
ХИТНО УПОЗОРЕЊЕ ЗА ВОЗАЧЕ У СРБИЈИ: Опозвана два популарна Nissan модела због ризика од пожара и повреда
НА сајту система НЕПРО објављен је опозив два модела путничких возила марке Nissan због безбедносних ризика који могу довести до повреда корисника, односно повећаног ризика од пожара.
24. 07. 2026. у 16:00
КАМЕРА ОСТАЛА УПАЉЕНА: Побегао од медведа на Тари на дрво, а онда га је угледао одоздо (ВИДЕО)
НА ПЛАНИНИ Тара љубитељи природе су недавно, приликом шетње, срели медведа, објављено је у Фејсбук групи "Љубитељи планине Таре".
26. 07. 2026. у 12:14 >> 13:15
Коментари (17)