У ЗАТВОР СЕ НЕ ИДЕ ЗА БАХАТОСТ, ВЕЋ ЗА КРИМИНАЛ Вучић - Дела ће показати у наредних стотину дана

Предраг Стојковић
Предраг Стојковић

26. 12. 2024. у 21:15

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић говори у емисији “Четвртком у 21” РТС о студентским блокадама и протестима, о америчким санкцијама НИС-у и како ће изгледати свет када Доналд Трамп преузме место председника Америке? Шта су највећи успеси а шта неуспеси Србије у 2024. години? Да ли ће се у 2025. разрешити криза на Косову и Метохији и у Републици Српској?

У ЗАТВОР СЕ НЕ ИДЕ ЗА БАХАТОСТ, ВЕЋ ЗА КРИМИНАЛ Вучић - Дела ће показати у наредних стотину дана

Foto: Printskrin

На питање да ли ће они бахати и арогантни по оснивању тог покрета ићи у затвор каже:

- У затвор се не иде за бахатост, већ за криминал. Биће процесуирани моги. Дела ће показати у наредних стотину дана. Није то лако покренути, нити променити навике људи, али видећете велике промене у наредних 100 дана.

На питање да ли ће бити кажњавани људи који су нападали студенте, каже да је то посао за Тужилаштво и судове.

- Надам се као председник Републике да ће правни систем да буде једнак за све. где ће једнако да се суди и онима који су са једне стране нападали неке људе и који су са друге стране нападали неке људе.

Подсећа да су били нападани људи који мисле другачије.

- Дошао му адвокат и каже и то што је "бацио две бакље мало запалио завесе у Градској кући. Није он то стварно мислио". Морате да слушате и такве глупости. Ја сам за то да свако ко је починио кривично дело - да иде у затвор. Да одговарају и они који су улетали колима у студенте и они који су без разлога скакали по колима. Да одговарају сви. Али о томе не одлучујемо ни ви ни ја, него Тужилаштво и правосуђе доноси одлуку.

На питање да ли ту има људи који су блиски СНС, каже да нема сумње да су се ту некада нашли да прођу случајно, а некада и намерно зато што и они имају некада право да демонстрирају ко и неки други, те подсећа да их је јавно позвао да их пусте да демонстрирају сами.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ХРВАТИ ВЕЛИКИ И ЈАКИ ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".

12. 03. 2026. у 19:25

ИРАНЦИ ТВРДЕ - НЕТАНЈАХУ ЈЕ УБИЈЕН: Шта се десило Бибију? Први пут од почетка рата и Иранци изађите на улице

ИРАНЦИ ТВРДЕ - НЕТАНЈАХУ ЈЕ УБИЈЕН: Шта се десило Бибију? Први пут од почетка рата и "Иранци изађите на улице"

СПЕКУЛАЦИЈЕ о наводној смрти израелског премијера Бењамина Нетанијахуа појавиле су се јуче на друштвеним мрежама, а пренео их је хебрејски веб-сајт иранске новинске агенције Тасним. Шта се с њим догодило - одговор је стигао дан касније. Жив је и здрав и како поручује на првој конференцији од почетка рата - спреман је да борбе приведе крају.

12. 03. 2026. у 22:29 >> 22:37

Коментари (31)

ХОРОР У ХРВАТСКОЈ: Сви се хватали за главу, Американац једва остао жив (ФОТО/ВИДЕО)