СРБИ НА КИМ НЕМАЈУ ПРАВО НИ НА ПРОТЕСТ: Осуђен Душан Дробац из Косовске Митровице
Душан Дробац из Косовске Митровице осуђен је пред Основним судом у Приштини на 18 месеци затвора и 15 хиљада евра новчане казне, пошто је признао кривицу за кривична дела "напад на службено лице и хулиганство", током протеста Срба у мају прошле године у Звечану.
фото д.з.
Осуђен још један Србин због протеста у Звечану маја прошле гподине-
Како су пренели приштински медији на албанском језику, пресуду је објавила судија Виолета Нимани, наводећи да ће у казну затвора бити урачунато време проведено у притвору као и да ће осуђени казну у износу од 15.000 евра, морати да плати у року од 15 дана по правноснажности пресуде.
Иначе, Дробац је један у групи Срба са севера Косова и Метохије ухапшених након протеста Срба 29. маја прошле године испред зграде општине у Звечану и сукоба са војницима Кфора и тзв. косовске полиције.
Тада су припандици тзв. специјалне полиције заузели зграду општине и на силу увели председника општине албанске националности, изабрног без сагласности српског становништва.
Препоручујемо
ОБУЋИНА ХОЋЕ ЈАСАН ОДГОВОР ОД БЛОКАДЕРА: Хоћемо ли коначно у НАТО?!
14. 12. 2025. у 10:21
МИРА НЕМАЈУ НИ МРТВИ СРБИ: Шиптарски вандали оскрнавили српско гробље крај Обилића
13. 12. 2025. у 20:52
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од '45 и плаћаћемо је још
ГЛУМАЦ Никола Пејаковић одушевљава публику широм региона улогом Момчила у серији "Тврђава", која се бави ратним деведесетим и распадом некадашње државе Југославије.
13. 12. 2025. у 15:33
Коментари (0)