КУРТИ ДИВЉА ПО СТАРОМ: Приштина изабрала компанију која ће градити фабрику муниције
ВЛАСТИ привремених приштинских институција већ су изабрале ко ће градити фабрику муниције на Косову и Метохији, а реч је о турској компанији, објавила је „Коха“, позивајући се на изворе у Министарству одбране.
Аљбин Курти, лидер Самоопредељења, Фото АП
Према изворима, почетком седмице биће потписан уговор са турском компанијом „Макине ве Кимиа Ендустриси“ (МКЕ).
„Прва фаза, која мора да буде завршена у року од две године, предвиђа да се крене са производњом две врсте муниције. Једна ће бити калибра 5,56 мм, а друга 7,62 мм. Уговор ће обухватити и пројектовање дронова“, наводе извори.
Уговор са турском компанијом потписаће премијер привремених приштинских институција Аљбин Курти, преноси портал „Косово онлајн“.
Подсетимо, Курти је крајем новембра саопштио да је потписао одлуку о формирању Међуминистарске комисије ради покретања процедура и преговора у вези са отварањем фабрике за производњу муниције и лабораторије за пројектовање беспилотних летелица.
БОНУС ВИДЕО:
ОГОЉЕНЕ НАМЕРЕ ОПОЗИЦИЈЕ Архитекта Малдини: Мост нема историјску вредност, ствар политичке природе
Препоручујемо
БЕЗ ДАЉЕГ ОДЛАГАЊА: Савет ЕУ позваће Приштину да формира Заједницу српских општина
14. 12. 2024. у 15:25
НИКАД ЈАЧИ УДАРАЦ ЗА РУСЕ ОД ПОЧЕТКА РАТА: Украјинске ракете летеле више од 1.300 км, погођена кључна фабрика (ВИДЕО)
УКРАЈИНА је у суботу увече погодила једно од стратешки најзначајнијих одбрамбених постројења Русије, напавши Воткински машински завод у удаљеном региону, скоро 1.300 километара од украјинске границе - што представља најдубљи удар икада изведен украјинским оружјем домаће производње.
25. 02. 2026. у 12:25
ЦЕО РЕГИОН ЈЕ ЗГРОЖЕН! Ево шта је урадила такмичарка лажне државе Косово када је видела Српкињу на победничком постољу
БРУКА и срамота на једном од европских такмичења у теквондоу за младе у Сарајеву!
25. 02. 2026. у 11:35
"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини
У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.
24. 02. 2026. у 09:43
Коментари (1)