СТУДЕНТИ ИЗ САРАЈЕВА ЋУТЕ О ТРАГЕДИЈИ У ЈАБЛАНИЦИ: Али би да због трагедије у Новом Саду руше власт у Србији
СТУДЕНТИ из Сарајева су дали јавну подршку колегама из Србије.
универзитет у београду
За њихов захтев да се утврди одговорност за трагедију у Новом Саду у којој је живот изгубило 15 људи. Тако јављају медији. Пуна истина је следећа: студенти, политички активисти, из Сарајева, њих неколико десетина, дају подршку студентима, политичким активистима и присталицама појединих опозиционих странака у Београду, Новом Саду и Нишу. Њих неколико стотина. Који, блокирајући ректорате и поједине факултете, тероришу своје професоре и десетине хиљада својих колега. Поштених студената, који би да похађају наставу и спреме се за полагање испита у јануарском року.
И тако дају допринос покушајима досовских странака, невладиних организација и осталих огранака НАТО и западних агентура да у Србији изазову хаос који би им омогућио да понове петооктобарски пуч и власт освоје на улици. Као што су то, уз помоћ багера и честитих српских домаћина из удружења грађана Земунски мафијашки клан, Сурчински мафијашки клан и Ветернички мафијашки клан учинили 5. октобра 2000. године.
После срцепарајуће подршке која је стигла из града на Миљацки, за очекивати је да из Београда, Новог Сада и Ниша стигне узтвратна подршка. За захтев сарајевских студената да се утврди одговорност за трагедију у Јабланици у којој је настрадало 20 људи. А до које је дошло кад су се, одроњене и ношене бујицом воде, на људе који су спавали и њихове куће обрушиле стотине тона камења из каменолома који се налази тик изнад насеља. И који нема ни једну дозволу за рад. А несметано је радио две деценије.
Али ту већ имамо један мали проблем. Такав захтев сарајевских студената не постоји. Они се о трагедији у Јабланици уопште нису оглашавали. А таман посла да су тражили оставку Владе, да су због смрти 20 људи организовали нереде у Сарајеву, уништавали зграде државних институција, фарбањем уништавали сарајевске тргове и блокирали своје факултете.
Јер шта студенте из Сарајева брига шта се догодило у тамо некој вукојебини у долини Неретве. Која се налази на чак 43 км и 430 метара ваздушне удаљености од Сарајева. Па још у њиховој држави.
Али је зато од прворазредног значаја да будно прате све што се догађа у Србији. У другој држави. Да забадају нос тамо где му није место. Посебно ако је у питању подршка хулиганима који покушавају да изведу пуч и развале државу.
ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)
У ТУМОРСКОМ ткиву генерала Небојше Павковића, које је 15. септембра послато на анализе у специјализовану лабораторију у Италији, пронађени су уранијум и тешки метали у екстремно високим концентрацијама!
29. 11. 2025. у 08:00
ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак
ДАНАС је на Златиборском гробљу сахрањена Ана Радовић из Чајетине, која је погинула у тешкој сабраћајној несрећи на магистралном путу код Чачка.
28. 11. 2025. у 14:45
ЂАК НАСМЕЈАО СРБИЈУ: Ево како је на контролном одговорио на питање о називу наше ХИМНЕ: "Детету бих дао ДЕСЕТКУ"
ГРЕШКЕ из школских свезака понекад умеју да измаме најшире осмехе, што потврђује и ситуација у којој се нашао један малишана из Србије. Све је почело када је његова мама на интернету поделила његове одговоре са контролног задатка из предмета Свет око нас. Један од њих одушевио је кориснике друштвених мрежа.
05. 12. 2025. у 11:27
Коментари (0)