РЕАГОВАЛО ТУЖИЛАШТВО: Полиција ће прикупити обавештења поводом летака који су излепљени на зграду Владе Србије и зграду Председништва
ВИШЕ јавно тужилаштво у Београду поднеће Министарству унутрашњих послова РС захтев за прикупљање потребних обавештења поводом летака који су излепљени на зграду Владе Србије и зграду Председништва, а у којима се позива на незаконито "грађанско хапшење" највиших државних функционера, односно на извршење кривичног дела Противправно лишење слободе из члана 132 Кривичног законика.
Фото: Принтскрин
У лецима, које потписује тзв. "Церски покрет", грађани се позивају да изврше "налог" за "грађанско хапшење", а за које нису испуњени услови прописани Закоником о кривичном поступку (ЗКП).
Такозвано "грађанско хапшење предвиђено је чланом 292 ЗКП који носи назив "Хапшење при извршењу кривичног дела" и прописује да "Свако може ухапсити лице затечено при извршењу кривичног дела за које се гони по службеној дужности. Ухапшени ће се одмах предати јавном тужиоцу или полицији, а ако то није могуће, мора се одмах обавестити један од тих органа који ће поступити у складу са одредбама овог законика ( чл. 291. и 293.)".
Полицији ће бити наложено да прикупи неопходне податке у правцу утврђивања постојања елемената кривичног дела Позивање на насилну промену уставног уређења из члана 309 Кривичног законика.
Тужилаштво апелује на градане да се уздрже од активности и радњи које представљају кривично дело.
Фото: Принтскрин
Препоручујемо
МИРА НЕМАЈУ НИ МРТВИ СРБИ: Шиптарски вандали оскрнавили српско гробље крај Обилића
13. 12. 2025. у 20:52
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од '45 и плаћаћемо је још
ГЛУМАЦ Никола Пејаковић одушевљава публику широм региона улогом Момчила у серији "Тврђава", која се бави ратним деведесетим и распадом некадашње државе Југославије.
13. 12. 2025. у 15:33
Коментари (0)