ДОДИК О ДОЛАСКУ КУРТИЈА У САРАЈЕВО: То је провокација

Марко Колашинац
Марко Колашинац

04. 12. 2024. у 22:44

ПРЕДСЕДНИК Републике Српске Милорад Додик рекао је вечерас да је долазак премијера привремених приштинских институција у Сарајево, на позив Асоцијације независних интелектуалаца Круг 99, провокација, као и да ће односи у БиХ због Куртијевог доласка постати знатно сложенији.

ДОДИК О ДОЛАСКУ КУРТИЈА У САРАЈЕВО: То је провокација

FOTO: Tanjug

РТРС пише позивајући се на федералне медије да Курти долази сутра у Сарајево.

- Ми нећемо допустити да се дозволи Албанцима с тог подручја да улазе са личном картом јер би то значило одређено признање такозваног Косова. У том смеру имамо вест да Курти стиже у Сарајево. И када смо интервенисали и рекли да ће то бити каписла за озбиљне проблеме међу нама у БиХ, онда су смислили да га позове нека невладина организација на неку сесију. Дакле, упорни су да га доведу у Сарајево и провоцирају, а онда да нама причају да Србија нешто не ваља, иако поштује територијални интегритет БиХ - рекао је Додик.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Шта значи кад је на Крстовдан ВЕДРО И ВЕТРОВИТО

Шта значи кад је на Крстовдан ВЕДРО И ВЕТРОВИТО

КРСТОВДАН, који се обележава 18. јануара, један је од оних празника у српској традицији који тихо, али снажно повезује веру, природу и човека. Иако често остаје у сенци Богојављења, Крстовдан у народном памћењу носи једнаку симболику, као дан када се судбина године “запечати”, а вода, ветар и небо постају гласници онога што долази.

18. 01. 2026. у 11:39

Коментари (0)

ПРОКЛЕТИ КЛОВН ЈЕ ВЕЋ ПРОДАО УКРАЈИНУ АМЕРИЦИ Медведчук: Преостало нам је само да се решимо нарко-фирера