ТЕШКЕ ОПТУЖБЕ НАЈБЛИЖИХ САРАДНИКА МИКИЈА АЛЕКСИЋА: Само га лова занима!
НАРОДНИ покрет Србије (НПС) напустило је данас 12 одбора те странке са Косова и Метохије, а као разлог су навели то што до председника те партије Мирослава Алексића не могу више да дођу, као и зато што је све време подредио финансијама странке.
Фото: Принтскрин
Покрајински одбор Косова и Метохије НПС саопштио је да је тај покрет напустило више од 500 чланова те странке, односно сви чланови и сви представаници из Косовске Митровице, Косовске Каменице, Звечана, Лешка, Грачанице, Обилића, Гњилана, Штрпца, Липљана, Новог Брда, Шилова и Зубиног Потока.
У саопштењу се наводи да су, након што је смењен представник те странке са Косова посланик Жарко Ристић, тражили образложење и пријем код Алексића, али одговор нису добили ни до данас.
- Ако у јеку изборне кампање на Косову и Метохији Алексићев НПС нема став о томе како се борити за статус Срба на Косову и Метохији, онда нама више није место са њим - истиче се у саопштењу.
Одбори који су напустили НПС најавили су да ће политички живот наставити у сарадњи са послаником Жарком Ристићем и удружењем грађана Решење са југа из Бујановца.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
СВЕ КЉУЧА ОКО ФОКЛАНДСКИХ ОСТРВА: Аргентински председник послао поруку која ће разбеснети Британце
ПРЕДСЕДНИК Аргентине Хавијер Милеј изјавио је да је његова влада "сваким даном све ближе" повратку суверенитета над Фокландским острвима, продубљујући дипломатски спор изазван политички обојеним слављем репрезентације Аргентине након победе над Енглеском на Светском првенству раније ове седмице, пише бриселски портал Политико.
17. 07. 2026. у 14:37
НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!
ИРАН је саопштио да је у петак извео нове нападе на америчке објекте на Блиском истоку, укључујући и први директан напад у Сирији, након шесте узастопне ноћи америчких удара на иранске војне објекте.
17. 07. 2026. у 12:51
ВОДИТЕЉКА ГОДИНАМА НЕ СПАВА СА МУЖЕМ: "То је за мене трауматично!"
ВОДИТЕЉКА са супругом већ годинама не спава у истом кревету...
14. 07. 2026. у 11:17
Коментари (33)