"ОВО ВИШЕ НИЈЕ НОРМАЛНО, У СТРАХУ САМ ЗА ПОРОДИЦУ": Огласио се Милош Суботић којег су привели и пребили Куртијеви батинаши
МИТРОВЧАНИН Милош Суботић, правник запослен у Ректорату Универзитета у Приштини са привременим седиштем у Косовској Митровици, приведен је ноћас у северном делу града због оптужби за вандализам.
Фото: Српска демократија
Суботић, међутим, тврди да је био изложен прекомерној употреби силе од стране полиције, због чега намерава да поднесе жалбу надлежним институцијама.
Инцидент се, према Суботићевим речима, догодио између 1 и 2 сата после поноћи док је са супругом пролазио поред новоотвореног албанског локала „Механа“ на дну градског шеталишта, који својим стварима блокира пролаз данима уназад.
Суботић истиче да је померио заштитну мрежу испред локала како би прошао, након чега га је полиција зауставила и започела вербалну расправу.
- Нисам се опирао, дао сам личну карту и питао их по којем члану закона ме заустављају, али су ме потом привели у станицу - изјавио је Суботић за Контакт Плус.
У полицијској станици, како тврди, био је физички нападнут. Према његовим речима, полицајци без идентификационих ознака су га, док је био везан, више пута ударали по глави и грудима. Суботић је такође одбио алкотестирање јер је, како наводи, пешачио.
- Одвели су ме у собу без камера, где су полицајци обукли јакне да сакрију идентификационе бројеве. Један од њих ме ошамарио осам пута и једном ударио ногом у груди, све док сам био везан лисицама. Након тога, у собу је ушао други полицајац, који ми је такође ударио шамар. У међувремену, док су ми биле лисице на рукама, хтели су буквално да ми угурају дрегер у уста, да би ме алкотестирали. Одбио сам, нисам хтео да дувам. Зашто бих дувао, ишао сам пешака - прича Суботић.
Наводи да је тражио да да изјаву, али су, како каже, полицајци игнорисали његов захтев.
Потом је, наводи даље, дошао други полицајац који је правио записник. Потом му је дат документ који је Суботић одбио да потпише, јер, како каже, није разумео шта у њему пише.
- Они мене нису питали ништа, у суштини. Писали су ми нешто на албанском и тражили да потпишем, што сам одбио јер не знам шта пише - додао је Суботић.
Полиција, са друге стране, наводи да је Суботић приведен јер је, према њиховим речима, „ударао по стварима испред локала“ и одбио алкотестирање. Писана му је казна за вандализам, а у полицији региона Север тврде да није било физичког злостављања током привођења.
- Он је ушао у неки локал и ударао у неке ствари. Полиција је била ту као и сваке ноћи и рекли му да то не сме да се ради. Он није хтео да их чује. Почео је поново да удара ствари. После су хтели да провере да ли је пио, није хтео да се подвргне алкотестирању. Немам информацију да су га полицајци тукли. Полицајци кажу да су га само довели у полицију, да није хтео да се алкотестира и да су му само писали казну за вандализам - каже за Контакт Плус Петрит Фејза из тзв. Косовске полиције региона Север.
Казна је Суботићу написана на албанском језику, који је након привођења, затражио и медицинску помоћ.
Планира да поднесе притужбу Полицијском инспекторату тзв. Косова, Омбудсману и другим надлежним институцијама.
- Ово више није нормално. На крају ће убити неког на овакав начин. Било шта да сам урадио, немају право да ме ударају. Прво што је соба била без камера, а друго, прикривени бројеви, нису хтели да кажу ко су и шта су. Уопште се више не осећам безбедно. У страху сам за своју породицу. Не знам шта будуће може да ми се деси. У сваком случају, ићи ће на душу Владе Косова и тполиције Север - каже Суботић.
У зависности од даљег тока процеса, Суботић најављује да ће ангажовати адвоката.
- Дефинитивно треба реаговати против оваквог вида тортуре и понашања полиције - закључује Суботић.
О инцидетну је претходно јавност обавестила Српска демократија, која је од надлежних органа затражила да се овај случај што пре расветли.
(radiokim)
Препоручујемо
НИКАД ЈАЧИ УДАРАЦ ЗА РУСЕ ОД ПОЧЕТКА РАТА: Украјинске ракете летеле више од 1.300 км, погођена кључна фабрика (ВИДЕО)
УКРАЈИНА је у суботу увече погодила једно од стратешки најзначајнијих одбрамбених постројења Русије, напавши Воткински машински завод у удаљеном региону, скоро 1.300 километара од украјинске границе - што представља најдубљи удар икада изведен украјинским оружјем домаће производње.
25. 02. 2026. у 12:25
ЦЕО РЕГИОН ЈЕ ЗГРОЖЕН! Ево шта је урадила такмичарка лажне државе Косово када је видела Српкињу на победничком постољу
БРУКА и срамота на једном од европских такмичења у теквондоу за младе у Сарајеву!
25. 02. 2026. у 11:35
"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини
У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.
24. 02. 2026. у 09:43
Коментари (0)