ВУЛИН: Будимо благи према Ђиласу, много пута нам је помогао
ПОТПРЕДСЕДНИК Владе Александар Вулин одговарио је Драгану Ђиласу у Народној скупштини Републике Србије на лажи које је изнео у вези са дипломом потпредседника владе Србије.
Фото Министарство одбране
- Због својих политичких уверења 1998. сам напустио активно бављење политиком и да је тад је морало да се нађе начина да се ради. Ја нисам имао никакву могућност да "моја компанија" одједном постане повлашћена и да будем рецимо господар маркетиншког програма РТС-а и да зарадим више стотина милиона. Морало је да се ради, а то значи да је морало да се зарађује сваки дан за хлеб, а у Крагујевцу је постојала могућност да степенујете испите са новосадског правног факултета, а мој просек је 9,90 на новосадском правном, питајте Маријану Пајванчић која ми је дала 10 из Уставног права. Дакле ја сам своју диплому степеновао, положио још неколико испита који су били различити, мени је то било довољно да живим и радим и да живим од свог рада. Нисам сигуран да баш многи могу да се похвале таквим резултатима", изјавио је потпредседник Владе Александар Вулин у Народној скупштини Републике Србије одговарајући Драгану Ђиласу на лажи које је изнео у вези са дипломом потпредседника владе Србије.
- Вратио сам се у политику после 5. октобра када сам видео какав је олош дошао на власт. Зато што сматрам да нико нема право да допусти да ова скупштина гори још једном и зато ћу се борити и дати све од себе да се тако нешто никада више не понови - нагласио је Вулин.
Потпредседник српске владе је замолио колеге посланике да не буду оштри према Драгану Ђиласу.
- Знате ли колико нам је пута помогао? Знате ли колико пута није изашао на изборе када је требало да изађе, колико пута је изашао са својим ликом када су га молиле опозиционе колеге да не стави свој лик? Знате колико пута нам је помогао самом својом појавом, својим оделом и краватом? Знате колико пута нам је помогао да људи разумеју за кога не треба да гласају без да ми било шта објашњавамо."
"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку
ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.
07. 12. 2025. у 13:36
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)