СВЕ ЈЕ СПРЕМНО: Војни рок се враћа, Влада отпочела припремне радње

ВЛАДА Републике Србије, на данашњој ванредној седници, којој је присуствовао председник Републике Србије Александар Вучић, усвојила је Закључак о образовању Радне групе за разматрање активности и мера у циљу активирања обавезе служења војног рока, чиме су отпочеле све потребне радње са циљем омогућавања увођења обавезног војног рока.

СВЕ ЈЕ СПРЕМНО: Војни рок се враћа, Влада отпочела припремне радње

Фото М. Лабудовић

Према тренутним предлозима, предвиђено је да ће обавезни војни рок за мушкарце у Републици Србији трајати 75 дана.

Служење војног рока за жене, биће добровољно и одвијаће се под истим условима.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

НЕМА ВИШЕ ИЗБОРА У ОВОЈ ЗЕМЉИ: Огласио се председник и шокирао све

НЕМА ВИШЕ ИЗБОРА У ОВОЈ ЗЕМЉИ: Огласио се председник и шокирао све

ПРЕДСЕДНИК Никарагве Данијел Ортега изјавио је да у тој централноамеричкој земљи више неће бити одржавани избори, чиме је додатно затворио могућност да опозиција на изборима покуша да преузме власт од администрације коју води заједно са супругом Розаријом Муриљо.

21. 07. 2026. у 14:01

НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!

НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!

ИРАН је саопштио да је у петак извео нове нападе на америчке објекте на Блиском истоку, укључујући и први директан напад у Сирији, након шесте узастопне ноћи америчких удара на иранске војне објекте.

17. 07. 2026. у 12:51

Коментари (8)

У СУБОТУ ДВОЈИЦА, У НЕДЕЉУ ЈЕДАН: Све више америчких војника гине у иранским нападима - Трамп се похвалио осветом