"ПРОТИВИМО СЕ СПОЉНИМ СИЛАМА КОЈЕ СЕ МЕШАЈУ У УНУТРАШЊЕ СТВАРИ СРБИЈЕ" Јака порука амбасадора Минга на прослави 75 година оснивања НР Кине

Дејана Калинић
Дејана Калинић

18. 09. 2024. у 20:36

КИНЕСКИ амбасадор Ли Минг вечерас је у Београду организовао пријем поводом обележавања 75 година од оснивања Народне Републике Кине. Свечаности су присуствовали председник Србије Александар Вучић, премијер Милош Вучевић, председница парламента Ана Брнабић, министри, као и многи представници дипломатског кора, културног и јавног живота Србије.

ПРОТИВИМО СЕ СПОЉНИМ СИЛАМА КОЈЕ СЕ МЕШАЈУ У УНУТРАШЊЕ СТВАРИ СРБИЈЕ Јака порука амбасадора Минга на прослави 75 година оснивања НР Кине

FOTO TANJUG/ JADRANKA ILIĆ

Свечаност је започела интонирањем химни Србије и Кине, а окупљени су се подсетили значајног датума - 1. октобра 1949. године, када је Мао Цедунг са Трга небеског мира прогласио оснивање Народне Републике Кине. Тиме је, према речима председника Си Ђинпинга, завршен период стогодишњег понижавања кинеског народа и постављени су темељи моћне државе каква је Кина данас.

FOTO TANJUG/ JADRANKA ILIĆ

Током свечаности, амбасадор Ли Минг је нагласио значај пријатељства између Кине и Србије, истичући:

- Кина високо цени придржавање принципа једне Кине од српске стране, такође чврсто подржавамо суверенитет, независност, територијални интегритет и независно изабрани развојни пут Србије, противимо се било каквим спољним силама које се мешају у унутрашње ствари Србије и спремни смо да заједно са Србијом очувамо међународну правичност и правду.

Као део традиције, прослава овог државног празника у Кини почиње подизањем кинеске заставе, војном парадом, свечаним ручком, а увече градове широм земље улепшава ватромет и светлосна декорациј, пренео је Ало.

БОНУС ВИДЕО

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.

07. 12. 2025. у 13:36

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (0)

ПО ДОСТОЈЕВСКОМ: Ових 6 знакова откривају ЗЛЕ ЉУДЕ