ОСУЂЕН НА УСЛОВНУ И НОВЧАНУ КАЗНУ: Један од Срба оптужених за учествовање у нередима испред општине Звечан прошле године

ОСНОВНИ суд у Приштини ослободио је данас притвора Слободана Милетића из Звечана, оптуженог за учествовање у нередима испред општине Звечан 29. маја 2023 године и изрекао му условну казну од две године као и новчану казну.Оптужбе се односе на инцидент у Звечану 29. маја прошле године, када је дошло до сукоба између припадника Кфора и Срба,

ОСУЂЕН НА УСЛОВНУ И НОВЧАНУ КАЗНУ: Један од Срба оптужених за учествовање у нередима испред општине Звечан прошле године

фото д.з.

Оптужбе се односе на инцидент у Звечану 29. маја прошле године, када је дошло до сукоба између припадника Кфора и Срба, док су претходно припадници тзв косовске полиције заузели зграду општине Звечан у коју су увели нелегитимног албанског градоначелника изабраног на изборима које су СРби иако чине више од 95 одсто становништва на овом подручју бојкотивали.

На рочишту је саопштено да је постигнут споразум о признавању кривице оптуженог, његове одбране са тужиоцем за кривично дело напад на службено лице. За то дело Милетић је осуђен условно на две године затвора а оптужени је у обавези да плати и новчану казну за оптужбу учешћа у групи која чини кривично дело и хулиганство.

Иначе,Милетић је ухапшен 10. маја 2024. године на прелазу Јариње а поводом његовог хапшења тада је реаговала Канцеларија за КиМ из које истичу да је до хапшења дошло упркос чврстим гаранцијама ЕУ и САД од 28. децембра 2022. године да "неће бити прогона и одмазде над Србима због тога што су изражавали своје незадовољство услед Куртијеве окупације севера КиМ".

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

САМО НЕКОЛИКО САТИ НАКОН ПОБЕДЕ НА СП: Аргентина жестоко оптужила Енглеску и британску морнарицу

САМО НЕКОЛИКО САТИ НАКОН ПОБЕДЕ НА СП: Аргентина жестоко оптужила Енглеску и британску морнарицу

АРГЕНТИНА је поново отворила спор са Великом Британијом око Фокландских острва. Само неколико сати након победе над Енглеском у полуфиналу Светског првенства, Буенос Ајрес је оптужио британску ратну морнарицу за, како тврди, „незаконит упад“ у аргентинске територијалне воде.

16. 07. 2026. у 14:34

НАПАДНУТ ДУБАИ: Одјекнула страшна експлозија (ВИДЕО)

НАПАДНУТ ДУБАИ: Одјекнула страшна експлозија (ВИДЕО)

Снажне експлозије одјекнуле су у четвртак увече у центру Дубаија, док су изнад града, према извештајима очевидаца, пресретнути пројектили током обновљених иранских напада на циљеве у Уједињеним Арапским Емиратима.

16. 07. 2026. у 19:15

Коментари (0)

ЗАШТО ЈЕ ЖЕНАМА ЗАБРАЊЕН ПРИСТУП СВЕТОЈ ГОРИ? Казна за овај прекршај је сурова, а неке Српкиње су је ипак посетиле