ВУЧИЋ: Потписао сам сагласност за служење обавезног војног рока у трајању од 75 дана

ПРЕДСЕДНИК Републике Србије Александар Вучић присуствао је свечаности поводом промоције најмлађих официра Војске Србије где је истакао да је као врховни командант потписао одлуку о враћању војног рока.

ВУЧИЋ: Потписао сам сагласност за служење обавезног војног рока у трајању од 75 дана

Фото: Н. Скендерија

- Желим да вас обавестим да сам као врховни комадант и председник Републике потписао своју сагласност за обављање редовног војног рока у трајању од 75 дана. Желим да верујем да ће Влада Србије да усвоји  ту одлуку - истакао је Вучић.

-  Желим да верујем да сви разумете колико нам је потребна јака војска, колико ћемо још морати да купујемо наоружања, да правимо, да стварамо. Јер није наша жеља да било кога нападнемо. Нити ћемо то да чинимо. Али наша жеља је да одвратимо све оне који нам свакога дана бесомучно прете - рекао је Вучић у обраћању на церемониј промовисања у прве официрске чинове 177 кадета Војне академије и Медицинског факултета Војномедицинске академије.

Вучић је недавно рекао да држава разматра увођење војног рока у трајању од 60+15 дана, који би био обавезан за мушкарце, док би жене и даље могле да служе добровољно.
 

Ускоро опширније

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

НЕ ЖЕЛИМ ПРЕГОВОРЕ Трамп брутално запретио: Напади на Иран биће настављени док не пристану

"НЕ ЖЕЛИМ ПРЕГОВОРЕ" Трамп брутално запретио: Напади на Иран биће настављени док не пристану

ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп изјавио је данас да ће амерички ваздушни удари на Иран бити настављени и наредних дана, уз упозорење да ће бити све интензивнији уколико Техеран не пристане на споразум, додајући да тренутно не жели преговоре са Ираном.

15. 07. 2026. у 20:30

Коментари (0)

СВЕТСКИ ДАН ВЕШТИНА МЛАДИХ:  Указивање на значај оспособљавања младих за запошљавање, достојанствен рад и предузетништво