КОЗАРЕВ ОДГОВОРИО ПОНОШУ: Било би му боље да се определи за шах на Калемегдану, а да остави оне чије време долази да раде
ГЕНЕРАЛНИ секретар МСП Душан Козарев одговорио је Здравку Поношу на нападе упућене шефу српске дипломатије Марку Ђурићу.
Фото: Принтскрин/ЕПА/илустрација
- Када понестане тема за днвнополитичка препуцавања и када се исцрпе сва опањкавања и трачеви некадашњих „колега“ и кадра из Војске Србије и Министарства одбране, посеже се за темама које би сваком пристојном човеку биле испод части да коментарише у јавном простору - истакао је Козарев.
- Овог пута, на ред је дошао и министар спољних послова Марко Ђурић и, ни мање ни више, него његово порекло. Да је нека од отровних стрелица Здравка Поноша, којом гађа у јавност како би добио мало медијске пажње коју, својим политичким активизмом и рејтингом у народу никада не би могао да добије, била усмерена на политичку каријеру или партијски ангажман Марка Ђурића, то би у политичкој арени била уобичајена ситуација - каже Козарев.
- Али, чињеница да се Понош устремио на порекло Марка Ђурића, које он никада није скривао, чак шта и често говорио о том детаљу из своје биографије, и то у оваквом контексту само сведочи о томе да – нема шта друго да му замери, па је дошло време и да о пореклу једног Београђанина из честите породице суди неко чије је порекло често довођено у питање - јасно каже Козарев.
- Министру спољних послова Србије Марку Ђурићу, који је за неколико месеци свог мандата путовао с краја на крај света, разговарајући и састајући се са званичницима са свих меридијана у племенитој мисији да Србију представи у најбољем светлу и да причу о Србији као земљи која напредује на свим пољима чују и на Пацифику у Краљевини Тонга, али и у Парагвају на другој страни света, признања за рад стижу са свих страна - наглажава Козарев.
- Да ради добар посао сведочи и недавна „похвала“ некадашњег министра спољних послова тзв. Косова који је баш ову дипломатску офанзиву српског шефа дипломатије употребио за обрачун са актуелном министарком тог ресора, што је код многих изазвало чуђење - каже Козарев.
- Као и многи некадашњи припадници система одбране, који своју пензионерску доколицу прекраћују покушајима учешћа у страначким активностима, или неким несмотреним изјавама којима блате и критикују без конкретног повода ко им се тог дана учини мање симпатичан, запаљивим изјавама просећи за мало медијског простора опскурних медија који као да једва чекају такве теме, Поношу би било боље да се определи за шах на Калемегдану или неке друге занимације којима пензионери прекраћују своје слободно време, а да остави оне чије време тек долази да раде свој посао - закључује Козарев.
ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић рекао је данас, на форуму "ГЛОБСЕЦ БЕЛТАЛКС: Београдски економски разговори", да више нема рационалности у међународној политици и да се ускоро спрема велики сукоб.
09. 12. 2025. у 20:57
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)