ЏЕЈМС О'БРАЈЕН КУРТИЈУ: Прекините некоординисане и провокативне акције
ПОМОЋНИК америчког државног секретара за европска и евроазијска питања Џејмс О'Брајен затражио је од премијера привремених приштинских институција Аљбина Куртија да прекине некоординисане и провокативне акције, које, како је нСАавео, "негативно утичу на партнерство" САД и Приштине.
FOTO TANJUG/ SAVA RADOVANOVIĆ
- Као што је америчка амбасада јасно саопштила, САД су забринуте због наставка некоординисаних и провокативних акција Владе Косова. Ценимо рад оних, укључујући Еулекс и Кфор, који спречавају насиље и позивамо на континуирану суздржаност свих страна и оних који су погођени - навео је О'Брајен на платформи X, након упада тзв. косовске полиције у зграде Привремених органа у четири српске општине на северу КиМ и друге српске институције.
Он је затражио од "Куртија и његове владе да се консултују и координишу с међународном заједницом" и да "обуставе некоординисане акције које негативно утичу на партнерство" САД и привремених институција у Приштини. Тзв. косовска полиција упала је јуче у зграде Привремених органа у Лепосавићу, Косовској Митровици, Звечану и Зубином Потоку, као и у болнички круг КБЦ Косовска Митровица, зграду у којој се налазе просторије ПИО Фонда, просторије Канцеларије за КиМ, Косовско-митровачког управног округа и Центра за социјални рад.
Министар унутрашњих послова привремених приштинских институција Џељаљ Свечља изјавио је, након упада полиције у зграде Привремених органа на северу КиМ, да они више неће радити. Српска листа упутила је захтев за хитан састанак амбасадорима земаља Квинте и ЕУ, као и представницима Кфора, који би се одржао данас.
Председник Владе Милош Вучевић затражио је хитну и најоштрију реакцију међународне заједнице након упада припадника специјалне јединице тзв. косовске полиције у зграде Привремених органа у четири српске општине на северу КиМ, док је директор Канцеларије за КиМ петар Петковић истакао да је премијер привремених приштинских институција Аљбин Курти кренуо у гашење свих српских институција на северу покрајине, које би требало да буду база за формирање ЗСО.
Препоручујемо
СРБЕ ПРОТЕРУЈЕ ИМИГРАНТЕ ПРИМА: Курти примио прву групу илегалних имегранта на Космет
12. 12. 2025. у 23:22
ЕКСПО СТИГАО И У ЦЕНТАР ЊУЈОРКА Мали: Београд спреман да дочека цео свет (ВИДЕО)
12. 12. 2025. у 18:10
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
"СТИГЛИ СРПСКИ ХУЛИГАНИ!" Аустријска полиција плаши грађане по улицама Граца због навијача Звезде
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч аустријска полиција је урадила нешто несвакидашње.
11. 12. 2025. у 16:15
Коментари (0)