ФЕРГУСОН: У Корнволу отварамо рудник литијума

Биљана Ристивојевић

26. 07. 2024. у 09:53

АМБАСАДОР Велике Британије у Србији Едвард Фергусон потврдио је да је ова земља у процесу отварања првог рудника у Корнволу, што оспорава тврдње опозиције и њихових присталица да се литијум не копа нигде у Европи осим у Србији.

ФЕРГУСОН: У Корнволу отварамо рудник литијума

Фото: Принтскрин Youtube/Center for Strategic & International Studies

Свако рударење са собом носи ризик, па тако и рударење литијумом, али је исто тако могуће и управљати тим ризицима који су пре свега еколошки", рекао је амбасадор Велике Британије у Србији Едвард Фергусон.

„Апсолутно је могуће вадити литијум на еколошки безбедан начин. Постоје такви пројекти и у Немачкој, и у Француској, и у Шпанији, и у Португалу, Финској. Међутим, предност Србије је у томе да има један од најнапреднијих пројеката“, рекао је Едвард Фергусон.

Foto: Printskrin

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Сада је дефинитивно пукло савезништво САД и Украјине: Зеленски урадио нешто незамисливо

Сада је дефинитивно пукло савезништво САД и Украјине: Зеленски урадио нешто незамисливо

УКРАЈИНСКО руководство, након више од годину дана напора да одржи стабилне односе са администрацијом председника САД Доналда Трампа, јавно је признало крах досадашњег партнерства.

20. 04. 2026. у 20:41

Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: Закон је јасан, то је обавеза

Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: "Закон је јасан, то је обавеза"

БУДУЋИ мађарски премијер Петер Мађар изјавио је да ће се његова земља поново придружити Међународном кривичном суду и бити спремна да спроводи налоге за хапшење, укључујући и онај који се односи на израелског премијера Бењамина Нетанјахуа.

20. 04. 2026. у 20:04

Коментари (0)

Вратила му се! Ана Ивановић се у јулу развела од Бастијана Швајнштајгера, а данас... (ФОТО)