ВУЛИН РЕАГОВАО НА ЗАБРАНУ УЛАСКА СРБИМА У ХРВАТСКУ: Браћо Срби добродошли међу оне којима наследници НДХ бране да обиђу Јасеновац
ПОТПЕДСЕДНИК Владе Републике Србије Александар Вулин, коме је Хрватска забранила улаз у ту земљу 2018. године, реаговао је на то што је Хрватска Андрију Мандића, Милана Кнежевића и Алексу Бечића прогласила персонама нон грата јер су гласали за резолуцију о Јасеновцу.
Foto: Tanjug/Jadranka Ilić
- Браћо Срби добродошли међу оне којима наследници НДХ бране да обиђу Јасеновац и безбројна стратишта српског народа. Мали је ово грех Хрватске какви су остали непокајани грехови према Србији и према Србима. Пустили би они нас у Хрватску да са њима славимо Јасеновац, а бране нам да дођемо, јер га жалимо. Свако има своју жалост, ми жалимо Јасеновац, они Блајбург, ми жалимо поклану српску децу, они оплакују усташке кољаче. Срећне вам ране браћо Срби - поручио је Вулин.
Препоручујемо
УРОШ ПИПЕР КРИТИКУЈЕ ПРАВОСУЂЕ: Шест месеци од покушаја линча, а оптужнице нигде
05. 03. 2026. у 12:21
ЛАВРОВ ОТКРИО ПАКЛЕНИ ПЛАН НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Ово је главни циљ Америке и Израела
МИНИСТАР спољних послова Русије Сергеј Лавров рекао је да је један од циљева америчко-израелског напада да се унесе раздор између земаља региона - између држава Персијског залива, између Ирана и његових арапских суседа.
05. 03. 2026. у 09:45
ЈАКЕ ДЕТОНАЦИЈЕ У ДОХИ, ДИМ КОД АМЕРИЧКЕ ВОЈНЕ БАЗЕ: Азербејџан запретио Ирану одмаздом након удара (ВИДЕО)
ШЕСТИ дан рата, Блиски исток је у пламену након нових ваздушних напада. Размена ватре између савезништва САД-Израел и Ирана достиже критичну тачку, док су под ударом градови, аеродроми, војне базе и дипломатска упоришта.
05. 03. 2026. у 06:53 >> 13:17
ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата
НАКОН што су америчко-израелски напади на Иран довели до одмазде широм Блиског истока, расту страхови од ескалације која би могла да прерасте у трећи светски рат. Ту су још и актуални рат између Украјине и Русије, сукоби у појасу Газе, као и стална претња кинеске инвазије на Тајван.
03. 03. 2026. у 20:21
Коментари (1)