МИНИСТАР ЂУРИЋ: Узалуд Курти покушава да поново изазове сукобе на Балкану
МИНИСТАР спољних послова Србије Марко Ђурић реаговао је на текст Аљбина Куртија у Њујорк тајмсу којим он покушава обмане међународну јавност и да дестабилизује ситуацију на Балкану.
Foto: FOTO TANJUG/ NEMANJA JOVANOVIĆ
Агресивна реторика и неистине којима је Аљбин Курти покушао да, у ретроградном и анахроном стилу, обмане међународну јавност, говоре о његовој конфликтној природи и намери да се западни Балкан по сваку цену дестабилизује. Његов ауторски текст у Њујорк тајмсу је јалов покушај да се, играњем на карту старих предрасуда, Србија демонизује, и прикаже као фактор нестабилности на западном Балкану. Истина је управо супротна: Србија је стуб регионалног мира и стабилности, конструктиван међународни фактор и кредибилан саговорник.
Политички лидери из Приштине, предвођени Аљбином Куртијем, су све супротно од тога. Њихова кампања обесправљивања српског народа на Косову и Метохији, њихово одбијање до спроведу обавезе преузете у досадашњем току дијалога са Београдом, њихово одбијање да се уопште сусретну са нашим преговарачима сигнализирају да су стварне намере Приштине да се у региону поново разбукти пожар сукоба да би тамошњи сепаратисти такву ситуацију искористили за консолидацију свог државотворног пројекта.
О свему томе подробно ћу обавестити представнике више од 30 земаља који ће се окупити на предстојећем НАТО самит у Вашингтону, како бих им још једном објаснио да је прича данашње Србије прича о успеху.
Препоручујемо
ПОЧЕО ТРОЈНИ САСТАНАК: Делегација Београда на разговорима са делегацијама ЕУ и Приштине
02. 07. 2024. у 20:01
ХРВАТСКОЈ СТИГЛА ПОРУКА ИЗ ИЗРАЕЛА: Потпуно прекините дипломатске односе са Техераном
АМБАСАДОР Израела у Хрватској Гари Корен позвао је званични Загреб да прекине дипломатске односе с Техераном и спроведе безбедносне провере особља иранског дипломатског представништва у Хрватској јер би, каже, међу њима могло бити "шпијуна" Револуционарне гарде која се у ЕУ сматра терористичком организацијом.
06. 03. 2026. у 09:10
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
"СВЕ САМ ТО ПРОШЛА СА САШОМ" Сузана потресена због Зорице: "Канцер као да је заразна болест, не знам од чега је оперисана"
ВЕЧЕРАС се у Сава Центру одржава први од три концерта Марије Шерифовић у 2026. години.
06. 03. 2026. у 20:27
Коментари (0)